با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

آیا هارد دیسک خیس تعمیر میشود
آیا هارد دیسک خیس تعمیر میشود ؟؟؟

یکی از مهم ترین و اساسی ترین اقسامی از کامپیوتر که می توان به آن اشاره نمود ، هارد دیسک می باشد . هارد ، به منظور ذخیره سازی اطلاعات در مدتی نامحدود به کارگرفته شده و اطلاعاتی در مورد راه اندازی سیستم ، برنامه ها و داده ها بر روی آن ذخیره می گردد و اغلب آن را تحت عنوان حافظه ی اصلی می شناسند. موضوعی که دراین میان مطرح است ، اطلاعات موجود برروی حافظه ذخیره سازی است. در شرایطی که هارد مورد نظر شما آسیب دیده باشد ، در ابتدا ممکن است ضرر مالی وارد شده بسیار مهم باشد اما این فرضیه نیز امکان پذیر است که اطلاعات شخصی خود را از دست داده و از نظر اطلاعاتی آسیب بیشتری دیده باشید . یکی از بزرگترین مشکلاتی که سبب از بین رفتن اطلاعات هارد دیسک و خود هارد دیسک میشود ، خیس شدن آن است . در ادامه توضیحاتی از اقداماتی پس از بروز این مشکل و پیامد های آن در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم . بهتر است تا انتهای مقاله آیا هارد دیسک خیس تعمیر میشود با ما همراه باشید .

بيشتر بدانيد : تعمیرات هارد دیسک

آیا هارد دیسک پس از خیس شدن قابل استفاده مجدد است ؟؟؟

در اینجا برای پاسخ دادن به این سوال باید بگوییم که نمیتوان به صورت قطعی گفت که هارد دیسک پس از خیس شدن ، دوباره قابل استفاده هست یا خیر . ممکن است هارد دیسک پس از خیس شدن دچار اتصالی در برد شود و خاموش شود که در شرایطی خاص اینگونه ایرادات قابل تعمیر است . در بعضی مواقع مشاهده میکنیم که هارد دیسک پس از خیس شدن به صورت ظاهری خشک شده و دوباره برای استفاده به سیستم متصل شده است ، در حالاتی هارد دیسک دچار هد پارک میشود چرا که برد فعالیت خود را به خوبی انجام نمیدهد و دستور دهی مناسبی به هد صورت نمیگیرد در این حالت هد هارد به صورت مکرر دچار رفت و برگشت متوالی میشود و پس از این اتفاق ، هارد دیسک دچار هد پارک میشود . دیگر حالاتی وجود دارد که هارد دیسک پس از خیس شدن اتفاقی برایش نمی افتد که خود این موضوع میتواند به دلیل کم بودن مقدار آب ریخته شده روی هارد باشد و یا اینکه پس از خیس شدن هرگز هارد، تا خشک شدن مطلق به سیستم متصل نشده است و … از قبیل این دلایل میتواند دخیل باشد تا هارد پس از خیس شدن به فعالیت خود ادامه دهد . توجه داشته باشید که به ندرت پیش می آید هارد پس از خیس شدن به فعالیت خود ادامه دهد .

بازیابی اطلاعات هارد خیس شده
بازیابی اطلاعات هارد خیس شده

عملکرد بازیابی اطلاعات ، به منظور بازگرداندن اطلاعات از دست رفته ی هارد آسیب دیده صورت می گیرد . در واقع بازیابی اطلاعات ، عملیاتی است که گاهی با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات امکان پذیر می باشد اما نکته ی قابل توجهی که عموما منجربه ایجاد مشکلی مشابه برای سایر کاربران عزیز می گردد ، عدم بازیابی کامل اطلاعات از دست رفته می باشد . در چنین شرایطی با استفاده از دستگاه های بازیابی اطلاعات ، توسط  کارشناس یا متخصص مربوطه ، با مهارت کامل ، در فضایی امن ضمن اطمینان خاطر از حفظ حریم شخصی و فایل های خصوصی مراجعه کننده ، تمامی اطلاعات از دست رفته ی شما کاربران گرامی در اختیارتان قرار خواهد گرفت . در واقع بازیابی اطلاعات هارد خیس شده در شرایطی صورت میگیرد که در ابتدا هارد دیسک شما پس از تعمیر سالم شده باشد ، یعنی تعمیر روی هارد جواب داده باشد ، در غیر این صورت هرگز اطلاعات هارد دیسک بازیابی نمیشود . توجه داشته باشید که برای ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد دیسک خراب در ابتدا باید حتما هارد دیسک تعمیر شود ، در غیر این صورت عملا دسترسی به اطلاعات هارد دیسک غیر ممکن است  . پس توجه داشته باشید که شرایط فیزیکی هارد دیسک در بازیابی اطلاعات آن بسیار موثر و دخیل است  .

بيشتر بدانيد : بازیابی اطلاعات هارد دیسک

خیس شدن هارد

یکی از دلایل سوختن برد برد هارد دیسک ، خیس شدن هارد می باشد . نکته ی قابل توجهی که شایان ذکر است ، این است که در صورت خیس شدن هارد ، امکان سوختن دیگر اجزای اصلی هارد نظیر ROM مخصوص آن برد می باشد . یکی از انواع هارد هایی که امکان تعویض برد آسیب دیده آن ها وجود دارد ، هارد های وسترن هستند اما به یاد داشته باشید که یافتن برد مشابه هارد اصلی بسیار دشوار است . تنها هارد های وسترن هستند که  ROM آن ها از قابلیت تعویض برخوردار است و در دیگر هارد ها در صورت سوختن ROM امکان تعویض رام وجود ندارد و اگر بخواهیم راحت تر بازگو کنیم ، شما باید اطلاعات خودتان را از دست رفته محسوب کنید .

شرکت هایی نظیر  BUFFALO و ADATA از طریق تبلیغاتی مبنی بر ضد ضربه و ضد آب بودن هارد دیسک ، کاربر را نسبت به نگهداری و محافظت از هارد دیسک خود بی توجه نموده و دقت کمتری در این زمینه دارند و به همین دلیل چنین مشکلاتی در برند های نام برده ، بیشتر دیده می شود زیرا چنین ادعاهایی نظیر ضد ضربه بودن و یا ضد آب بودن هارد ، صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و توصیه ی کانون آلفا به شما عزیزان در این زمینه این است که هارد شما با هر برند و مدلی ، نیار به مراقبت دارد تا اطلاعات ذخیره شده بر روی آن حفظ شود و از ضربه دیدن و خیس شدن آن جلوگیری گردد چرا که پیش گیری ، بهتر از درمان است . بهتر است به ادامه مقاله آیا هارد دیسک خیس تعمیر میشود توجه فرمایید .

خرابی و سوختن برد هارد خیس شده
خرابی و سوختن برد هارد خیس شده

برد هارد دیسک یکی از مهم ترین قسمت هایی است که عمل ذخیره سازی اطلاعات روی این ابزار صورت می گیرد چرا که ولتاژ رسانی به تمامی قسمت های هارد دیسک ، وظیفه  برد هارد دیسک می باشد . به همین علت  در صورت ایجاد کوچک ترین اختلالی در این قسمت ، هارد به خوبی فعالیت خود را انجام نمی دهد . یکی از عواملی که سبب خرابی یا سوختن برد هارد دیسک می شود ، خیس شدن هارد دیسک می باشد . در کل کاربرانی که از این ابزار ذخیره سازی اطلاعات استفاده می کنند ، باید به خوبی از آن مراقبت کنند تا اطلاعاتشان به درستی باقی بماند . پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که به هنگام برخورد با چنین مشکلی از تعمیر ، تعویض و یا دستکاری هارد خود جدا اجتناب کنید تا منجربه تشدید خرابی نشوید و شانس بازیابی اطلاعات شخصی خود را از دست ندهید و این امر را به متخصصین مربوطه در این حرفه واگذار کنید . زیرا تعمیر برد هارد ، نیازمند تخصص و تجربه بسیاری است که اگر افراد غیر متخصص و نا آشنا به این حرفه ، هارد را دستکاری کنند ، امکان نابودی کامل هارد و اطلاعات ذخیره شده بر روی آن وجود دارد . برد هارد یکی از حساس ترین قسمت های هارد است که در صورت خرابی امکان دارد کل اطلاعات شما از بین برود و دیگر امکان بازیابی اطلاعات وجود نداشته باشد .

بيشتر بدانيد : همه چیز درباره برد هارد دیسک

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که هرگز برد مشکوک به خرابی را روی یک هارد سالم قرار ندهید و از آن استفاده نکنید زیرا امکان آسیب به هارد سالم و یا حتی مدیای آن وجود دارد و در نهایت اگر هارد و اطلاعات ذخیره شده موجود بر آن حائز اهمیت است ، حتما به یک مرکز تعمیر و بازیابی اطلاعات  مراجعه کنید . برای تهیه هارد دیسک مشابه میتوانید از بانک اطلاعاتی هارد دیسک و برد هارد دیسک آلفا استفاده کنید . توجه داشته باشید که برد تهیه شده از سلامت کافی برخوردار باشد در غیر این صورت آسیب بیشتری به هارد دیسک شما وارد میکند .

در مجموعه آلفا تمامی افراد با داشتن بهترین و به روز ترین علم کافی در زمینه هارد دیسک میتوانند در جهت رفع مشکل شما کمک بزرگی به شما کاربران گرامی کنند و اطلاعات شما را قابل دسترسی کرده و به شما تحویل دهند . فقط کافی است اعتماد کنید .

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها