با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

بازیابی اطلاعات هارد دیسک هیتاچیبازیابی اطلاعات هارددیسک هیتاچی

هیتاچی، یکی از سرشناس‌ترین نماد‌های فعال در عرصهٔ تولید هارددیسک هست. کیفیت و کارایی مطلوب تولیدات کمپانی هیتاچی نسبت به هاردهای تولید شده در شرکت های سیگیت و وسترن، منجربه رضایت استفاده کنندگان آن و در نتیجه افزایش اعتبار این برند شده است. شرکت هیتاچی دست به تولید هاردهایی در انواع 2.5 اینچ و 3.5 اینچ زده است که بنا بر دلایل مختلفی از جمله محدودیت عرضهٔ هاردهای 3.5 اینچی این شرکت در بازار، این دسته از هاردها به ندرت یافت می شوند اما در مقابل آن، هاردهای 2.5 اینچی آن به‌وفور در بازار وجود دارد. به همین علت خرید هاردهای 3.5 اینچی هیتاچی چندان توصیه نمی شود، چراکه به دلیل کمبود این نوع هاردها در بازار، در صورت برخورد با مشکلاتی اعم از سوختن و یا خرابی برد، به سختی می توان به این نوع هارد و یا برد مشابه آن دسترسی پیدا کرد که این موضوع از نظر مهندسان مجموعهٔ آلفا بحرانی در زمینهٔ تهیه هارد مشابه به شمار می رود.

بيشتر بدانيد : تاریخچه هارد وسترن دیجیتال WD

مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری
مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری

مشکلات نرم افزاری که در سیستم های ذخیره سازی اطلاعات با نام لاجیکالی معروف هستند، اغلب به علت خرابی ماژول ها، بدسکتورگیری و مشکلات فرمویری می باشند. بروز این مشکلات به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آنها عامل نرم افزاری می باشد که رفع این مشکلات نیازمند به دانش، مهارت و تجربهٔ کافی است. بدسکتوری شدن هارد می تواند از دلایل متعددی برخوردار باشد که یکی از مهم ترین آن ها ضربه خوردن هارد دیسک می باشد. به یاد داشته باشید که هنگام اتصال هارد به سیستم و استفاده از آن، هرگز هارد را از سیستم جدا نکنید چرا که در این صورت، سکتور در حال فعالیت به یک باره از کار می افتد و سیستم مورد نظر، این سکتور را به عنوان سکتور بد علامت گذاری می کند. وجود بدسکتور یا سکتوربد در هارد، خطری جدی محسوب می شود چرا که منجربه افزایش مشکل سطح پلتر می گردد و ممکن است پس از مدتی سکتور بد بر روی دیگر سکتورها تأثیر گذاشته و به مرور امکان دسترسی شما به اطلاعاتتان را مختل می کند. توصیهٔ آلفا به شما کاربران این است که ضمن محافظت از هارد دیسک خود، حتما از اطلاعات آن بر روی هارد دیگری بکاپ تهیه کنید چرا که ممکن است هارد دچار مشکلاتی شود که حتی شما از آن مطلع نشوید و به دنبال آن اطلاعات شما از بین برود. همچنین بهتر است در صورت برخورد با هرگونه مشکلی در زمینهٔ هارد، فورا آن را به یک مجموعهٔ معتبر تعمیر و ریکاوری هارد ارسال کنید و از دستکاری آن توسط افراد متفرقه اجتناب کنید چرا که شانس شما را در بازگردانی اطلاعات و تعمیر هارد مورد نظر کاهش می یابد. با مطالعه این قسمت از مقاله بازیابی اطلاعات هارد دیسک هیتاچی میتوانید تا حدودی از چگونگی مشکلات نرم افزاری هارد دیسک مطلع شوید .

بيشتر بدانيد : ریکاوری هارد دیسک اینترنال

مشکلات فرمویری نیز یکی دیگر از خطرات بسیار جدی برای هارد به شمار می رود چرا که به عنوان یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری محسوب می شود و مستقیما بر روی اطلاعات شما تاثیر می گذارد. در هاردهای هیتاچی معمولا کمتر با مشکل فرمویری مواجه می شویم اما در صورت برخورد با چنین مشکلی، سیستم عامل پیچیده تری نسبت به دیگر هاردها در مقابل مهندسان ما قرار می گیرد زیرا رفع این مشکل، نیازمند تخصص بالاتری است. تیم مهندسان مشغول به فعالیت در مجموعهٔ آلفا هم از نظر تئوری و هم از نظر عملی تا به امروز بهترین عملکرد را در راستای رفع مشکلات هاردهای هیتاچی داشته اند و همچنان در تلاش اند تا راهکارهای بهتری را بدست آورند. بهتر است تا انتهای مقاله بازیابی اطلاعات هارد دیسک هیتاچی با ما همراه باشید .

قفل شدن هاردهای هیتاچی

از دیگر مشکلات بارز این نوع هاردها، می توان به قفل شدن فرم ویر آن اشاره نمود که در پی آن با پسوورد مواجه می شوید. در برخی از موارد کاربران گمان می کنند که پسورد هارد خود را فراموش کرده اند اما توجه داشته باشید که شکستن این پسوردها امری بسیار دشوار است و این امر توسط شرکت های تخصصی و مجرب در این زمینه امکان پذیر است. شایان ذکر است که یک سری ویروس در دنیای نرم افزاری و اینترنت وجود دارد که از توانایی ایجاد آسیب به اطلاعات حافظهٔ شما کاربران برخوردار می باشند. به همین منظور جهت آشنایی بیشتر با این ویروس ها حتما به مطلب ویروس گروگانگیر مراجعه کنید.

مشکلات فیزیکی یا فیزیکالی
مشکلات فیزیکی یا فیزیکالی

این مشکلات به سخت افزارها مربوط می شود و همانطور که از نامشان پیداست، مشکلی است که به فیزیک هارد آسیب می رساند. از نظر مهندسان مجموعه آلفا، این مشکلات برای هارد دیسک و به خصوص اطلاعات شما بسیار خطرناک است و اطلاعات شما را به صورت جدی تهدید می کند. چرا که در صورت بروز مشکل فیزیکالی برای هارد شما، هارد مورد نظر به کلی از بین می رود و احتمال ریکاوری اطلاعات شما کاهش می یابد. پس از بروز این مشکل برای هارد شما، هارد شما باید جراحی شود تا مهندسان آنها بتوانند هارد شما را وارد مرحله بازیابی اطلاعات کنند و پس از آن احتمال ریکاوری اطلاعاتتان 60% می باشد و آن به این معناست که شما شانس بیشتری برای بازیابی اطلاعات دارد.

بيشتر بدانيد : چگونگی تعمیر هارد لپ تاپ

انواع مشکلات هارد دیسک هیتاچی
عواملی که سبب بروز مشکلات فیزیکالی می شود

-آب خوردگی و خیس شدن هارد دیسک.

-استفاده از هارد در شرایط نامطلوب و به دنبال آن فرسایش اجزای داخلی هارد.

-افتادن از ارتفاع.

-ضربه خوردن هارد دیسک.

-نوسان برق.

و…

اکنون می خواهیم شما را با رایج ترین مشکلات هاردهای هیتاچی آشنا کنیم

-بدسکتوری شدن هارد که می تواند ناشی از ضربه خوردن و یا پیری سکتورها باشد.

-خرابی فرمویری هارد دیسک که ناشی از خرابی ماژول ها و به هم ریختگی برنامه ریزی دستگاه

-عدم نمایش پارتیشن ها، فولدرها، درایوها در پی معمول ترین علت یعنی بد سکتوری شدن و ویا ضربه خوردن هارد

-سوختن برد هارد دیسک به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات هارد دیسک به علت نوسان برق

-تولید صدای ناهنجار توسط هارد دیسک را می توان از شاخه های ضربه خوردن هارد دانست.

-شناسایی نشدن هارد در بایوس.

-کند شدن هارد دیسک که می تواند دلایل زیادی مانند کهنگی هارد، پیری سکتور و … داشته باشد.

-کاهش سرعت کپی و بارگذاری مطالب در پی بدسکتور و یا مشکل لاجیکالی.

-عدم کپی اطلاعات، یکی از نشانه های ویروسی شدن هارد.

توصیهٔ آلفا به شما کاربران گرامی این است که اگر اطلاعاتتان برایتان مهم است، از هارد دیسک خود نهایت مراقبت را به عمل آورید.

بيشتر بدانيد : حذف پسوورد هارد اکسترنال وسترن

پس از رفع مشکلات سخت افزاری هارد دیسک باید به دنبال بازیابی اطلاعات برویم. بازیابی اطلاعات در این مجموعه با بهترین دستگاه های ریکاوری هارد و همچنین نرم افزارهای غیر رایگان تخصصی صورت می گیرد. این ابزارهای تخصصی هارد دیسک و نرم افزارهای غیر رایگان نیازمند مهارت خاصی می باشد، چرا که با کوچکترین اشتباهی ممکن است اطلاعات از بین برود و دیگر قابل بازیابی نباشد. به همین علت مهندسان مجموعه آلفا تمامی دوره های مربوط به این دستگاه ها و نرم افزارها را در خارج از کشور گذرانده و با علم و تجربهٔ کافی، اطلاعات شما کاربران گرامی را بازیابی می کنند.

توجه داشته باشید که در صورت بروز کوچکترین مشکلی برای هارد خود، بدون هیچ گونه دستکاری، هارد خود را به مجموعه آلفا ارسال کنید و اجازه دهید این مجموعه مشکل شما را برطرف کند چرا که هرگونه دستکاری و خطایی احتمال بازیابی اطلاعات شما را کاهش می دهد و حتی ممکن است اطلاعات شما به وسیلهٔ این عملکرد شما و یا افراد نابلد از بین برود و دیگر قابل ریکاوری نباشد که در این صورت شما باید با اطلاعات خود خداحافظی کنید. هدف آلفا جلب رضایت شماست، کافیست اعتماد کنید…

امیدواریم از مطالعه مقاله بازیابی اطلاعات هارد دیسک هیتاچی نهایت استفاده را برده باشید .

بیشتر بدانید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *