با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

بازیابی اطلاعات هارد دیسک توشیبا

بازیابی اطلاعات هارد دیسک توشیبا

ورود هارد به بازار ایران تحت عنوان یک ابزار ذخیره سازی اطلاعات ، منجربه گرایش مردم به سمت این تکنولوژی شد . با افزایش اطلاعات و آگاهی بشر در این عرصه ، استفاده از این ابزار در حیطه های متفاوت ، به تدریج روندی صعودی به دنبال داشت اما مشکلات متعددی نیز پدیدارگشت و آن هم عدم برخورداری برخی افراد ازعلم استفاده و نگهداری از این وسیله ی ذخیره سازی اطلاعات بود و گاها اطلاعات ذخیره شده هارد دیسک خود را از دست می دادند .

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ، تلاش مردم در پی یافتن راه حل این مشکل ، سفر به خارج از کشور و آموزش های مختلفی را در پی داشت . با توجه به کسب علوم و فنون لازم در مورد این وسیله ی ذخیره سازی اطلاعات و قرار گیری آن ها در اختیار مردم ، منجر به فراگیری تکنولوژی به نام هارد شد . در میان تمامی مراکزی که برای رفع این مشکل بوجود آمده است ، می توان به یکی از بزرگ ترین و برترین آنان ، مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد آلفا اشاره نمود که از بزرگ ترین خدمات این مجموعه ، می توان بازیابی اطلاعات هارد دیسک توشیبا را نام برد . در واقع مشکلات هارد را می توان به دو بخش کلی مشکلات نرم افزاری و مشکلات سخت افزاری تقسیم بندی نمود و همچنین راه حل برطرف کردن این مشکلات نیز به دو بخش تعمیر هارد و ریکاوری هارد تقسیم بندی می شود که در ادامه مطلب به طور مفصل به توضیح بازیابی اطلاعات هارد دیسک می پردازیم .

مشکلات فیزیکی یا فیزیکالی

مشکلات فیزیکی یا فیزیکالی

مشکلات فیزیکی یا فیزیکالی هارد دیسک از سخت افزارها سرچشمه می گیرد که این نواقص منجربه آسیب فیزیک هارد می گردد . نظریه کارشناسان کانون آلفا ، بر این است که مشکلات نام برده برای اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد دیسک آسیبی خطرناک محسوب می شود که تهدیدی جدی برای اطلاعات شمابه شمار می رود زیرا امکان ریکاوری هارد نیز کاهش می یابد که تنها راه برطرف سازی آن ، جراحی هارد توسط مهندسین مجرب از طریق استفاده از تجهیزات متناسب می باشد . به یاد داشته باشید که بلافاصله پس از مشاهده ی چنین مشکلی ، هارد دیسک شما باید جراحی شود تا مهندسان مربوطه بتوانند هارد شما را وارد مرحله بازیابی اطلاعات کنند و پس از در پی بازگردانی اطلاعات از دست رفته اقدامات لازم را انجام دهند .

شایان ذکر است که آلفا تمامی تمرکز خود را بر روی افزایش میزان بازیابی اطلاعات به کار گرفته و تا کنون هم موفق به کسب راندمان بالایی از موفقیت در این عرصه گشته است اما با این حال شما باید از هارد و اطلاعات خود به خوبی محافظت کنید .

بيشتر بدانيد : تعمیر هارد دیسک توشیبا

عوامل مؤثر در بروز مشکلات فیزیکالی هارد دیسک

– هرگونه استفاده از هارد دیسک در شرایط نامطلوب ، سبب فرسایش اجزای داخلی هارد میگردد .

– شنیده شدن صداهای ناهنجار.

– کاهش سرعت فرایند لود یا خواندن هارد .

– ضربه خوردن هارد دیسک .

– آب خوردگی و خیس شدن هارد دیسک .

– خرابی برد هارد .

– نوسان برق .

– افتادن هارد از ارتفاع .

– قرارگیری هارد در شرایط نامطلوب و محرک در جهت فرسایش هارد و …

– عدم حرکت هد هارد .

– خراشیدگی پلاترها.

و…

مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری

مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری

ریشه مشکلات نرم افزاری که در سیستم های ذخیره سازی اطلاعات تحت عنوان مشکلات لاجیکالی شناخته شده اند ، اغلب در عوامل متعددی نظیر خرابی ماژول ها ، بدسکتورگیری و مشکلات فرمویری می باشد . بروز هر یک از این مشکلات ، عوامل مختلفی دارند که از شایع ترین آنها می توان به عوامل نرم افزاری اشاره کرد . طبق نتایج حاصل شده ، به طور میانگین اکثر کاربران به هنگام اتصال هارد به سیستم یک دفعه آن را از سیستم جدا می کنند که این امر ، منجر به خاموشی یکی از سکتورهای در حال فعالیت گشته و اصطلاحا برای هارد دیسک دردسرساز می شود ، به همین دلیل هارد دیسک ، سکتور نام برده را به عنوان یک سکتور بد نشانه گذاری می کند . توجه داشته باشید که این رخداد ، عامل مهمی درخرابی دیگر سکتورهای سالم می باشد و حتی ممکن است در قسمتی از اطلاعات ذخیره شده شما نیز اختلال ایجاد کند . به طور کلی ، بد سکتور می تواند پیشرفت کند و به مرور زمان منجربه نابودی اطلاعات شما گردد .

توصیه مجموعه ی آلفا به شما کاربران عزیز جهت محافظت از اطلاعات خود ، تهیه بک آپ اطلاعات خود می باشد تا در صورت مشاهده ی کوچکترین مشکلی در هارد دیسک خود ، آن را به این مجموعه ارسال کنید تا محافظ اطلاعات شما کاربران از خطر نابودی دائمی اطلاعات باشیم .

با توجه به وجود انواع هاردهای توشیبا در ابعاد 2.5 اینچ و 3.5 اینچ در بازار ، استفاده از سایز 3.5 اینچ این این نوع هارد با درنظر گرفتن محدودیت عرضه آن توصیه نمی شود چرا که در صورت نیاز به هارد مشابه ، پیدا کردن آن بسیار مشکل می باشد . هاردهای 2.5 اینچی این برند ، اکثرا به صورت اینترنال در بازار به فروش می رسد . در واقع بهتر است بگوئیم که برند توشیبا فاقد هارد اکسترنال می باشد و تنها به تولید هارد اینترنال اکتفا نموده است ، اما شرکت های دیگری نظیر ADATA وBUFFALO که عموما تولیدکننده باکس هارد می باشند ، (البته در گذشته و اکنون این شرکت ها هاردهای ssd نیز تولید می کنند) در باکس های خود هارد های اینترنال توشیبا را قرار داده و هاردهای اکسترنالی با برند خود را روانه بازار می کنند . هاردهای اینترنال 2.5 اینچی توشیبا ، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بسیاری از کاربرانی که در حال حاظر از این نوع هاردها استفاده می کنند ، از عملکرد آن ها رضایت کامل دارند و همین قضیه منجر به جلب نظر کاربران بسیاری به هاردهای 2.5 اینچ توشیبا شده است .

البته با وجود کیفیت بالای این نوع هاردها ، امکان برخورد با مشکلاتی وجود دارد که به دنبال آن اطلاعات شما کاربران عزیز نیز در معرض خطر قرارمی گیرد که در ادامه مطلب بازیابی اطلاعات هارد دیسک توشیبا به ارائه مطالبی از قبیل این مشکلات و چگونگی رفع آنان می پردازیم .

بيشتر بدانيد : ریکاوری هارد دیسک توشیبا

مشکلات عمده ی هاردهای توشیبا Toshiba

مشکلات عمده ی هاردهای توشیبا Toshiba

– کند شدن هاردهای توشیبا به دنبال پیری سکتور ، خرابی ماژول ها و …

– بد سکتوری شدن هاردهای توشیبا در پی مشکلات فیزیکالی و لاجیکالی

– مشکلات فرم ویری

– شنیده شدن صداهای غیر متعارف مانند تق تق ، خش خش و…

– عدم شناسایی هارد در بایوس

– عدم شناسایی هارد در ویندوز ، به دلیل مشکلات فیزیکالی

– عدم دیتکت کردن هارد

– سوختگی برد هارد دیسک به علت روشن نشدن هارد دیسک

بيشتر بدانيد : ریکاوری هارد دیسک

شایان ذکر است که رفع هر یک از این مشکلات ملزم به روش های خاص خود می باشد . انجام هر یک از این روش ها تجربه ی بسیار، آگاهی و علوم کافی و در نهایت تجیزاتی به روز را می طلبد که در نهایت روند رفع مشکل را هموارتر می کنند . تمامی این ویژگی ها با تلاش بی وقفه تیم مهندسی و کارشناسان کانون آلفا میسر شده است . در این نوع ریکاوری ، هارد ، بسته به تشخیص متخصصین مجموعه آلفا، در مرحله تست قرار می گیرد ، به روش های مختلفی تست می شود و زیر دستگاه های مختلف قرار می گیرد .اعضای این مجموعه همچنان در تلاشند تا مشکلات کوچک و بزرگ را شناسایی کرده و طبق استانداردهای جهانی مرحله به مرحله پیش رفته تا تمامی مشکلات را برطرف سازند و خدماتی بی نظیر را به شما کاربران گرامی ارائه دهند زیرا رضایت شما منجربه خشنودی ما است ، کافیست اعتماد کنید …

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها