با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

بازیابی اطلاعات هارد دیسک سیگیت
بازیابی اطلاعات هارد دیسک سیگیت

سیگیت ، به عنوان یک برند آمریکایی ، در عرصه تولید و عرضه تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات مورد اعتماد عموم می باشد و تحت عنوان یکی از بزرگ ترین و برترین تولید کنندگان هارد دیسک شهرتی جهانی دارد . این شرکت تخصصی در سال 1980 با تولید ابتدایی هارد دیسک 25/5 اینچی و ظرفیت 5 مگابایت تحت عنوان ST-506 ، موفق به عرضه ی نخستین هارد دیسک مکانیکی با این ویژگی ها شد . سیگیت با تولید دیگر هاردهایی در انواع 2.5 ، 3.5 و … که عمده استفاده آن ها در کامپیوترهای خانگی (PC) و لپ تاپ ها می باشد یا عرضه ی هاردهای اینترنال و اکسترنال به بازار با کیفیتی بی نظیر ، قادر به جلب نظر بسیاری از کاربران گشته است و مورد استفاده تعداد کثیری از افراد قرار گرفته است .  با وجود رقبایی نظیر برند وسترن دیجیتال ، برند سیگیت توانست از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد اما این گروه از هاردها نیز مشکلاتی را به همراه داشتند  که به دنبال استقبال فوق العاده کاربران از هارد دیسک های این شرکت ، تقاضا در جهت رفع آن ها افزایش یافت . این امکان وجود دارد که گاهی بدون دریافت هیچ گونه پیغام هشداری ، هارد دیسک شما با مشکل خرابی مواجه شود و یا اطلاعات ذخیر شده به هر دلیلی اعم از حذف اتفاقی یا تصادفی از بین بروند . به همین منظور کانون آلفا با همکاری تیم مهندسی متخصص خود طی سال ها تلاش بی وقفه در زمینه ی تعمیر و ریکاوری انواع هارد دیسک سیگیت ، موفق به ارائه ی راه حل های عمده جهت رفع مشکلات و نواقص به وجود آمده گشته است که در ادامه مطلب بازیابی اطلاعات هارد دیسک سیگیت ، شما را با علل بروز این مشکل و راه حل های پیشنهادی آن آشنا خواهیم کرد .

بيشتر بدانيد : تاریخچه هارد دیسک سیگیت

نکات مناسب در بازیابی اطلاعات هارد دیسک سیگیت
مهم ترین نکات در بازیابی اطلاعات هارد دیسک سیگیت

_عدم ادامه ی استفاده از هارد دیسک پس از خرابی ، از تشدید آسیب وارد شده به هارد جلوگیری کرده و شانس بازگردانی اطلاعات شما را افزایش می دهد .

_بررسی هارد دیسک جهت یافتن انواع نرم افزارها ، کدهای مخرب و ویروس ها .

_خودداری از باز کردن هارد دیسک توسط خود یا افراد متفرقه .

_اجتناب از قرار دادن هارد دیسک خراب در فریزر جهت موفقیت در بازیابی اطلاعات .

_عدم فرمت هارد دیسک .

_صرفه نظر از دانلود و نصب هرگونه نرم افزار بازیابی اطلاعات بر روی هارد دیسک .

_اجتناب از تعویض قطعات الکترونیکی هارد دیسک .

بيشتر بدانيد : ریکاوری هارد دیسک سیگیت

مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری

به یاد داشته باشید که مشکلات هارد دیسک ، به دو گروه کلی تقسیم می گردد

_مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری

مشکلات نرم افزاری که در سیستم های ذخیره سازی اطلاعات تحت عنوان مشکلات لاجیکالی شناخته شده اند، اغلب از عوامل متعددی چون خرابی ماژول ها ، بدسکتورگیری و مشکلات فرمویری سرچشمه می گیرند . بروز هر یک از این مشکلات عوامل مختلفی دارند که از مهمترین آنها می توان به عوامل نرم افزاری اشاره کرد . طبق آمار بدست آمده ، به طور میانگین اکثر کاربران به هنگام اتصال هارد به سیستم یک دفعه آن را از سیستم جدا می کنند که این شرایط منجر به خاموشی یکی از سکتورهای در حال فعالیت گشته و اصطلاحا برای هارد دیسک دردسرساز می شود ، به همین دلیل هارد دیسک سکتور نام برده را به عنوان یک سکتور بد علامت گذاری می کند . توجه داشته باشید که این اتفاق قادر به خرابی دیگر سکتورهای سالم نیز می باشد و حتی ممکن است قسمتی از اطلاعات ذخیره شده شما را نیز مختل سازد . بطور کلی ، بدسکتور می تواند پیشرفت کند و به مرور زمان منجربه نابودی اطلاعات شما گردد .

بيشتر بدانيد : تعمیر و ریکاوری هارد دیسک سیگیت

توصیه مجموعه ی آلفا به شما کاربران عزیز تهیه ی بکاپ اطلاعات خود می باشد تا در صورت مشاهده کوچکترین نقص در هارد دیسک خود ، آن را به این مجموعه ارسال کنید تا محافظ اطلاعات شما کاربران از خطر نابودی دائمی باشیم .

_مشکلات فیزیکی یا فیزیکالی

ریشه ی این دسته از مشکلات به سخت افزارها بازمی گردد و به وضوح از نامش پیداست که این نواقص منجربه آسیب فیزیک هارد می گردد . نظریه کارشناسان کانون آلفا ، بر این است که این مشکلات برای هارد دیسک ، به ویژه اطلاعات ذخیره شده بر روی آن همچون سمی مهلک است که تهدیدی جدی برای اطلاعات شما محسوب می شود. چرا که در صورت بروز مشکل فیزیکالی ، هارد موردنظر به طور کلی از بین می رود و شانس ریکاوری اطلاعات شما بسیارکاهش می یابد . بلافاصله پس از مشاهده ی چنین مشکلی ، هارد دیسک شما باید جراحی شود تا مهندسان مربوطه بتوانند هارد شما را وارد مرحله بازیابی اطلاعات کنند که پس از آن شانس ریکاوری اطلاعاتتان تا 60% افزایش می یابد .

بيشتر بدانيد : تعمیرات سخت افزار هارد دیسک

لازم به ذکر است که کانون آلفا تمامی تمرکز خود را بر روی افزایش درصدی از میزان بازیابی اطلاعات به کار گرفته و تا کنون هم موفق به کسب نتایج خوبی در این عرصه گشته است ولی در هر صورت شما باید از هارد و اطلاعات خود به خوبی محافظت کنید .

عوامل مؤثر در بروز مشکلات فیزیکالی هارد دیسک

– هرگونه استفاده از هارد دیسک در شرایط نامطلوب ، سبب فرسایش اجزای داخلی هارد میگردد .

-شنیده شدن صداهای ناهنجار.

-آب خوردگی و خیس شدن هارد دیسک .

-ضربه خوردن هارد دیسک .

-خرابی برد هارد .

-نوسان برق .

-کاهش سرعت فرایند لود یا خواندن هارد .

-افتادن هارد از ارتفاع

-عدم حرکت هد هارد .

-خراشیدگی پلاترها.

و…

مشکلات هارد دیسک سیگیت SEAGATE
مشکلات هارد دیسک سیگیت SEAGATE

– ضربه و یا پیری سکتورها ، مهم ترین عامل در بدسکتوری هارد .

-تولید صدای ناهنجار توسط هارد دیسک را می توان از شاخه های ضربه خوردن هارد دانست .

-کاهش سرعت کپی و بارگذاری مطالب که دلیل عمده ی این قضیه می تواند بدسکتور و یا مشکل لاجیکالی  باشد .

– خرابی ماژول ها و به هم ریختگی برنامه ریزی دستگاه ، رخدادی تأثیرگذار در خرابی فرمویری هارد دیسک  در گروه مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری .

-عدم نمایش پارتیشن ها ، فولدرها ، درایوها که شایع ترین علل آن ها بد سکتوری شدن هارد و یا ضربه خوردن هارد می باشد .

از دیگر مشکلات هارد دیسک ، می توان به سوختن برد هارد دیسک اشاره نمود که دلیل عمده ی بروز این مشکل نوسان برق می باشد .

-کند شدن هارد دیسک که می تواند دلایل زیادی مانند کهنگی هارد ، پیری سکتور و … داشته باشد .

-عدم شناسایی هارد دیسک در بایوس که دلایل متعددی در بروز این نقص نقش دارد .

-سوختن برد هارد دیسک به عنوان مهم ترین مشکل هارد دیسک به علت نوسان برق .

-کپی نشدن اطلاعات هم می تواند یکی از نشانه های ویروسی شدن هارد شما کاربران گرامی باشد .

توصیه ی تیم تخصصی آلفا به شما کاربران گرامی این است که در صورت اهمیت اطلاعات ذخیره شد بر روی هارد دیسک خود ، از آن نهایت مراقبت خود را به عمل آورید .

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها