با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

چگونه از اطلاعات خود بکاپ بگیریم چگونه از اطلاعات خود بکاپ بگیریم ؟؟

در دنیای امروزی ، بسیاری از اطلاعات مهم و ارزشمند ما به صورت دیجیتال ذخیره می شوند که ممکن است این اطلاعات برای ما بسیار مهم و حیاتی باشد . به همین علت این ابزار دیجیتال که سبب ذخیره سازی اطلاعات ما می شوند ، برای ما حائز اهمیت است . حفاظت از اطلاعات باید به روشهایی صورت بگیرد که یکی از آن روش ها تهیه ی بکاپ یا فایل پشتیبان است .

تهیه ی فایل پشتیبان نیز خود به مراحل مختلفی تقسیم بندی می شود که از جمله آنان می توان به :

تهیه ی بکاپ از فایل روی ابزار ذخیره سازی دیجیتال دیگر

تهیه ی بکاپ از فایل روی فضای ابری 

اشاره کرد .

تهیه ی نسخه ی بکاپ روی ابزار ذخیره سازی دیگر بسیار ساده می باشد و تقریبا تمامی کاربران اطلاعات و توانایی انجام این کار را دارند ولی در بعضی مواقع فکر می کنند که این اتفاق برای آنان نمی افتد و هارد یا هر نوع ابزار ذخیره سازی اطلاعات آنان با مشکل مواجه نمی شود و برای همیشه هارد و اطلاعاتش به درستی باقی می ماند . بهتراست بگوئیم که در زمانی که شما متوجه نمی شوید این اتفاق برایتان می افتد و پس از رخ دادن این حادثه ، تازه متوجه می شوید که چه اشتباهی مرتکب شده اید . تهیه ی بکاپ از فایل روی فضاهای ابری نیز گزینه ای دیگر برای گرفتن بکاپ برای فایل ها و اطلاعات شما ، حالا هرچه که هست می باشد . بهتر است به ادامه ی مطلب چگونه از اطلاعات خود بکاپ بگیریم توجه فرمایید .

برای مطالعه بیشتر : بازیابی اطلاعات هارددیسک فرمت شده

چگونه از اطلاعات خود بکاپ بگیریم
فضای ابری چیست ؟؟

در کل فضای ابری، فضایی است که شرکت های سازنده ی یک برند، مانند APPLE یا GOOGLE  به تمامی کاربران خود یک امکان دسترسی می دهد که تا یک حجم مشخص و محدود ، اطلاعات خود را در این فضا ذخیره سازی کند. این شرکت ها با تشکیل دادن سرورهای قوی با حجم های بسیار زیاد ، این مکان را برای کاربران خود مهیا ساخته اند . به عنوان مثال شرکت APPLE با ساخت یک سرور عظیم و دادن یک یوزر و پسورد به تمامی مشترکین خود به عنوان اپل آیدی ، به آنها دسترسی هایی داده است که از جمله آن می توان به 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی اطلاعات در حافظه icloud اشاره نمود . گوشی های اندروید نیز می توانند از گوگل درایو به عنوان فضای ابری استفاده کنند .

بیشتر بدانید : بیگ دیتا چیست ؟؟

توجه داشته باشید که این فضا را می توان با پرداخت مبلغی افزایش داد و از حجم بیشتری از فضای ابری استفاده کرد . با استفاده از این فضا ، شما با هر سیستمی که به فضای ابری خود متصل شوید می توانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید و اطلاعاتتان در آنجا ذخیره شده است و دیگر نیازی به نگرانی برای از دست رفتن اطلاعاتتان نمی باشد .

مجموعه ی آلفا امیدوار است که با ارائه مطلب چگونه از اطلاعات خود بکاپ بگیریم سطح علمی شما را افزایش داده باشد. فقط کافی است اعتماد کنید .

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها