با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

تاریخچه ی هارد وسترن دیجیتال WD تاریخچه هارد وسترن دیجیتال WD

وسترن دیجیتال (Western Digital) در 23 آوریل سال 1970 توسط الوین فیلیپس (Alvin Filips) در کالیفرنیا تأسیس شد . اولین تلاش این شرکت منجر به تولید چیپ ست های ماشین حساب با سوددهی مناسب شد اما در اواسط همین دهه مشکل بحران نفت ، منجر به ورشکستگی بزرگترین مشتری شرکت وسترین دیجیتال به نام Biwmar Instrumemt و کناره گیری Emerson Electric ، اولین شریک تجاری این شرکت و لغو قرارداد به دلیل بروز مشکل برای GD گردید.

در سال 1976 کمپانی وسترن با تولید پردازنده های مختص ماشین حساب (Microcodrde) ، آماده ی رقابت و مبارزه ی جدید گشت .

شرکت وسترن دیجیتال

شرکت وسترن دیجیتال با ورودش به دنیای ذخیره سازی و نشان دادن قدرت و کیفیت محصولات تولیدی خود ، سبب عقد قرارداد با شرکای جدید خود در شرکت هایی چون IBM و  Compay شد . تولید کنترلر هارد دیسک AT / PC در سال 1983 با نام WD1003 و عرضه در بازار ، حاصل همکاری شرکت وسترن و IBM بود .

WD1003 عامل تشکیل دهنده ی زمینه ی ساخت کنترلر است که هم اکنون تحت عنوان کنترلر انجام وظیفه می کند . گسترش کنترلر ATA توسط شرکت CDC مخفف Control Data Corproation شکل گرفت . همینطور عامل افزایش تولید کنترلرهای هارد دیسک و ورود رسمی آنها به بازار و استقبال و استفاده ی کاربران از آن در دهه 80 میلادی ، رشد روز افزون استفاده از استفاده از رایانه ی شخصی بود .

در دهه 80 شرکت وسترن موفق به اختصاص سهم بالایی در بازار توسط در دست گرفتن تولید قطعات کامپیوترهای شخصی و مالکیت شرکت های دیگر به خود شد .

در سال 1986 شرکت Paradise به عنوان تولید کننده ی هاردهای گرانیتی ، بیشترین میزان درآمد را به کمپانی وسترن اختصاص می داد. همچنین شرکت Favady Electronics برای تولید چیپ ست هسته منطقی ، شرکت ADSI برای تولید چیپ ست های کنترلر SCSI برای هارد دیسک ها و نوار مغناطیسی و در نهایت شرکت Ethernet وStar LAN جهت تولیدسخت افزار شبکه معرفی شدند و تحت عنوان برترین تولیدکنندگان کارت گرافیک در زمینه ی کامپیوترهای شخصی شناخته شد . بهتر است به ادامه مقاله تاریخچه هارد وسترن دیجیتال WD توجه فرمایید .

بیشتر بدانید : تعمیر و ریکاوری هارد دیسک وسترن دیجیتال

درباره ی وسترن دیجیتال

تولید اولین کنترلر تک چیپ (Single Chip) تحت عنوان WD33C93 برای رایط SCSI در سال 1986 جهت افزایش سرعت ، خروجی گذرگاه و (Bus Mastering) 16 بیتی را مورد استفاده قرار داد .

خرید شرکت Tandon در سال 1988 و ارائه ی محصولات تولیدی چون تجهیزات ذخیره سازی براساس پلتفرم XT  و ATA با نام Caviar در سال 1991 آغاز شد .

خانواده ی محصولات تولیدی این سری از هارد دیسک ها شامل Caviar Black ،Caviar Green ، Caviar Blue می باشد . در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت های رقیب برای شرکت وسترن دیجیتال ، شرکت سیگیت SEAGATE می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر ریکاوری هارد سیگیت اینجا کلیک کنید .

تاریخچه ی هارد وسترن دیجیتال Western Digital

پس از واگذاری خط تولید این شبکه به شرکت معروف SMC و کارخانه ی تولید چیپ های SCSI به شرکت Adaptec ، آماده سازی فروش شرکت Paradise به عنوان زیر مجموعه شرکت وسترن به علت فروش بالای محصولات  Caviar شکل گرفت . با مالکیت Paradise به شرکت فیلیپس تلاش برای خروج وسترن از بازار کارت های گرافیکی ، آغاز شد .

پس از عرضه ی هارد دیسک های تولیدی وسترن دیجیتال در پلتفرم 3 اینچی به بازار در سال 1995 ،به علت شنیده شدن صدای غیرعادی درون هارد دیسک به هنگام کار، سبب کاهش فروش هارد دیسک های این کمپانی و در نتیجه پیشی گرفتن شرکت Maxtor با اختصاص سهم بالای بازار و موفقیت چشم گیرش شد .

کارخانه وسترن دیجیتال

با روی کار آمدن قرارداد تبادل نیرو در سال 1998 با شرکت IBM و در دست گرفتن حق استفاده از فناوری های انحصاری این شرکت و ادامه ی همکاری تا سال 2000 باعث شد بار دیگر شرکت وسترن دیجیتال به بالاترین سهم فروش هارد دیسک در بازار برسد .

وسترن دیجیتال به عنوان اولین تولید کننده  ی هارد دیسک با حافظه ی داخلی 8 مگابایت در سال 2001 ، توانست لقب Special Edition را دریافت کند و همچنین با راه اندازی خط تولید با نام کد JB ، اولین محصول خود را به نام WD1000JB در ظرفیت 1000 گیگابایت با سرعت مناسب تولید کند و همچنین توانست ظرفیت 40 تا 250 گیگابایت را هم به بازار ارائه دهد .

اولین هارد دیسک با سرعت چرخش 1000 دور در دقیقه تحت عنوان WD360GD با کد Raptor در سال 2003 روانه بازار شد .

تولیدات هارد دیسک Raptor ابتدا در ظرفیت 36 گیگابایت با میانگین زمان دستیابی 6 میلی ثانیه بود اما پس از مدتی 74 گیگابایتی با نام WD740GD به بازار عرضه شد . آخرین محصول از این گروه در سال 2005 در ظرفیت 150 گیگابایت با نام WD1500 تولید و در بازار به فروش رسید . به دلیل فروش بسیار بالا و سود چشمگیر Raptor بهترین جایگزین برای JB انتخاب شد .

پس از دو سال ، در سال 2007 در تاریخ 7 اکتبر ، با تولید هارد دیسک 1 ترابایتی جهان از گروه My book توسط کمپانی وسترن دیجیتال و به کارگیری فناوری  Perpendicular Recording در تولید هارد دیسک برای نوت بوک ها و دستگاه های قابل حمل باعث افزایش میزان ظرفیت و کاهش مصرف انرژی شدند . با تلاش بی وقفه ی این کمپانی در سال 2008 مورخ 21 آوریل با سرعت چرخشی هارد دیسک ما بین 5400 و 7200 دور در دقیقه در حالت Green ، توانستند سرعت چرخش را به 5404 دور در دقیقه برسانند .

حاصل این عملکرد تولید نسل جدید هارد دیسک 1000 دور با نام Veloci Raptor با ظرفیت 300 گیگابایتی و پلتفرم های 5/3 و5/2 اینچی و همچنین اولین هارد دیسک 500 گیگابایتی در پلتفرم 5/2 اینچی با نام  Scorpio Bhue برای نوت بوک ها شد .

اوج موفقیت کمپانی وسترن دیجیتال در سال 2009 با تولید هارد دیسک داخلی 2 ترابایتی و 1 ترابایتی برای نوت بوک ها و هارد دیسک های قابل حمل و تولید اولین هارد دیسک 3 ترابایتی داخلی در ماه اکتبر سال 2010 همراه شد .

موافقت John F .Coyne به عنوان CEO که وظیفه ی مدیریت و نظارت بر 76449 پرسنل وسترن دیجیتال را بر عهده دارد ،با درخواست شرکت هیتاچی تحت عنوان مشارکت در طرح جهانی فناوری ذخیره سازی به کمپانی وسترن دیجیتال ، سبب درآمد 403 میلیارد دلاری این کمپانی با سود معادل 5/3 میلیارد دلار از فروش 25 میلیون هارد دیسک شد .

بیشتر بدانید : تاریخچه کارخانه سیگیت seagate

حضور حسین مقدم به عنوان CTO (مدیر اجرایی) در رأس مثلث مدیریت کمپانی وسترن در کنار Joseph R . Carril به عنوان مدیر دائمی و کنترل کننده روند تولید از نکات مهم این مجموعه اطلاعات می باشد .

طبق تحقیقات و اطلاعات حاصل از آن ، درآمد کل این کمپانی طی یک سال معادل 9850 میلیارد دلار با سود خالص 1832 میلیارد دلار می باشد .

تنها شرکای تجاری کمپانی وسترن دیجیتال پس از واگذاری زیرمجموعه های شرکت در دهه ی 80 طیق روند ذکر شده ، طی عقد قراردادهای رسمی ؛ تنها ، شراکت های IBM و Hitachi همراه محصولات WD با گارانتی شرکت سازگار می باشد .

امیدواریم از مطلب تاریخچه هارد وسترن دیجیتال WD نهایت استفاده را برده باشید .

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها