با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

تعمیر و ریکاوری هارد ضربه خورده
تعمیر و ریکاوری هارد ضربه خورده

هارد ، یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات سخت افزاری هر دستگاه به شمار می رود که به دلیل حساسیت بالا ، رعایت نکات لازم جهت مراقبت از آن ، امری ضروری و حائز اهمیت می باشد .

تیم مهندسی مجموعه آلفا در مقاله تعمیر و ریکاوری هارد ضربه خورده ، به شرح موارد متعددی که ممکن است پس از ضربه به هارد ، توسط کاربر مشاهده شود ، می پردازد . پس با دقت به ادامه مطالعه ی مطلب ارائه شده بپردازید .

در برخی مواقع علی رغم وارد شدن هرگونه ضربه به هارد ، امکان دیتکت شدن ( شناسایی شدن ) هارد آسیب دیده توسط دستگاه و دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در آن وجود دارد اما صدماتی را نیز به دنبال خود خواهد داشت که در ادامه به شرح آنان می پردازیم اما این نکته را به خاطر داشته باشید که در صورت وارد شدن هرگونه ضربه به هارد ، به مراکز معتبر تعمیر و ریکاوری اطلاعات مراجعه کنید و حل مشکل خود را به دست مهندسین متخصص و فعال در این عرصه بسپارید و نگران اطلاعات خود نباشید . چرا که این امر بسیار حساس و تخصصی بوده و تنها با ابزار و تجهیزات مخصوص به خود قابل تعمیر می باشد .

بدین نکته نیز توجه داشته باشید که امکان و یا عدم امکان  تعمیر هارد ضربه خورده ، به شدت ضربه ی وارد شده و میزان آسیب وارد بر هارد بستگی دارد .

بیشتر بدانید : صدای ناهنجار هارد دیسک ناشی از چیست ؟؟؟

خرابی موتور هارد

یکی از صدمات ناشی از وارد شدن ضربه به هارد ، خرابی موتور هارد است که تعویض این قسمت آسیب دیده از هارد ، امکان بازیابی اطلاعات ذخیره شده در هارد را فراهم می سازد . ولی توجه داشته باشید که نعویض این قسمت بسیار حساس و مشکل است و حتی ممکن است

سوختن هد هارد

سوختن هد هارد

در صورتی که ضربه ی وارد شده به هارد منجربه سوختن هد هارد شده باشد ، جهت بازیابی اطلاعات می توان اقدام به عمل تعویض هد نمود که این عملکرد با یک نمونه ی مشابه و یکسان امکان پذیر است که پیدا کردن نمونه مشابه یک هارد دیسک برای رفع نیازتان بسته به بانک سخت افزاری هارد دیسک مجموعه مورد نظر شما دارد .

بیشتر بدانید : تعمیر هارد دیسک اکسترنال

خراشیدگی هد هارد

گاهی خراشیدگی های هد هارد ، ناشی از ضربات وارد شده بر هارد می باشد و همین امر سبب عدم امکان بازیابی اطلاعات ذخیره شده می گردد . این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به ضربه ی وارد شده و میزان آسیب دیدگی هارد ، امکان ریکاوری اطلاعات نیز به حداقل میزان ممکن می رسد که این امر تنها با بررسی آن توسط افراد متخصص در این زمینه مشخص می گردد .

بدسکتوری هارد

این نوع آسیب به هارد نیز به دلیل وارد شدن ضربه به آن اتفاق می افتد . بدسکتورگیری هارد ، پس از تعیین نوع بدسکتوری توسط متخصصین مشغول به کار در این زمینه صورت میگیرد . بدسکتوری ، خود به دو دسته ی فیزیکی و نرم افزاری می شوند که هر کدام از آن ها نیز در شرایطی خاص شکل می گیرند .

بدسکتورگیری هارد

بدسکتوری نرم افزاری

در صورتی رخ می دهد که قسمتی از هارد وظیفه ی خود را به خوبی انجام ندهد و یا در زمان عملکرد سیستم عامل و هارد با یکدیگر ، نقصی به وجود بیاید که نشان از عدم مطابقت محتوای درون سکتور و ساختمان هارد دیسک با یکدیگر باشد .

بدسکتوری فیزیکی

در شرایطی که هارد دچار آبخوردگی و یا ضربه شده باشد ، این مشکل به وجود می آید . به جرات میتوانیم بگوییم که بزرگترین و سرسخت ترین مشکلی که میتواند باعث عدم دسترسی شما به اطلاعات درون هارددیسکتان شود ، بروز نقص فیزیکالی برای هارد دیسک است . به همین دلیل همیشه از اطلاعات خود در هارد دیسکی دیگر ، بکاپ تهیه کنید تا با بروز مشکلی اطلاعات شما از بین نرود و دچار دردسر نشوید .

بیشتر بدانید : بدسکتوری هارددیسک

نکاتی جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مشکلات هارد

در صورت شنیده شدن صدایی چون کلیک کردن ، تق تق ، خراشیدگی و خش خش امکان آسیب به هد هارد یا پیش تقویت کننده ی هارد وجود دارد اما این مشکل نیز با راهکارهایی چون تعویض هد ، جراحی هارد ، لحیم کاری مجدد پیش تقویت کننده ی هارد به واسطه ی روش های اصولی و استاندارد قابل حل است . تیم تخصصی مجموعه ی آلفا به شما کاربران گرامی این اطمینان را می دهد که به وسیله ی تخصصی ترین و به روزترین تجهیزات و همچنین عملکرد مهندسان مجرب و زبردست خود ، آماده ی ارائه ی بهترین خدمات در عرصه ی تعمیر و ریکاوری هارد ضربه خورده می باشند . هدف آلفا جلب رضایت شماست . کافیست اعتماد کنید …

بیشتر بدانید