با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

تعمیر و ریکاوری هارد LENOVO

تعمیر و ریکاوری هارد LENOVO

تاریخچه ی هارد لنوو

کمپانی لنوو به عنوان یک شرکت سهامی عام به محدوده فعالیت جهانی ، در حال فعالیت بوده و یکی از بزرگ ترین و موفق ترین مجموعه های تولید کننده و توزیع کننده لپ تاپ ، رایانه ی شخصی ، تجهیزات جانبی و دیجیتالی شناخته شده است و جز 4 شرکت تولید کننده ی لپ تاپ در سطح جهان به شمار می رود . کمپانی لنوو ، در سال 1984 توسط لیوشوانژی پایه گذاری شده است و  دفاتر مرکزی این مجموعه هم اکنون در شهرهای پکن و موریزویل کارولینای شمالی قرار دارد . از محصولات تولیدی این کمپانی می توان به لپ تاپ ، رایانه ی رومیزی رایانه ی سرور و… اشاره نمود که با تولید دوربین دیجیتال ، تلفن همراه و تجهیزات شبکه موفق به گسترش و توسعه ی خط تولید خود شد . موفقیت شرکت لنوو در این عرصه منجر به رقابت با برندهایی همچون HP ، دل ، ایسر ، اپل و توشیبا گردید و هم اکنون با ورود به عرصه هارد دیسک با رقبای خود در حال دست و پنجه نرم کردن است .

بیشتر مطالعه کنید : تاریخچه ی هارد دیسک

هارد دیسک

هارد دیسک ، به عنوان مهم ترین عنصر کامپیوتر به منظور ذخیره سازی اطلاعات پس از پردازنده و حافظه شناخته شده است . در واقع یک فضای ذخیره سازی دائمی است که در نوع خود به دوبخش اینترنال (داخلی) و اکسترنال (خارجی) تقسیم می گردد . همچنین معماری داخلی این بخش ، خود نیز شامل دونوع HDD  و SSD می باشد .

هاردهای اینترنال و اکسترنال

هاردهای اینترنال (داخلی) : ضمن استفاده در کیس کامپیوتر و داخل لپ تاپ طراحی شده و همانطور که از نامش پیداست در داخل دستگاه به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از آن با جابجایی به صورت مکرر و مداوم امکان پذیر نیست و دردسرها و مشکلات خود را در پی دارد .

هاردهای اکسترنال (خارجی) : جهت ذخیره سازی ، پشتیبان گیری و انتقال داده ها مناسب بوده و معمولا به وسیله ی USB به کامپیوتر متصل شده و برای مصارف دائم و جابجایی طراحی شده است . این نوع هاردها قابل حمل و به نوعی امتیاز محسوب می گردند زیرا  تنها به وسیله ی یک USB و اتصال به دستگاه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند . هاردهای اینترنال و اکسترنال ساختاری مشابه دارند و تنها دلایلی که سبب تفاوت آنها می گردد ، شامل :

1- تفاوت در قیمت

2- تفاوت در سرعت

3- تفاوت در جایگاه

4- تفاوت در اندازه و حجم می باشد .

بیشتر مطالعه کنید : بازیابی اطلاعات هارد دیسک های اینترنال

تاریخچه ی هارد HDD  و SSD

HHD : مفهوم جامع Hard disk drive شامل دیسک درایو سخت می باشد و به عنوان یک نوع هارد دیسک سنتی ، در حجم های بالا و سرعتی نسبتا پایین ، جز ذخیره سازهای اولیه و غیر فرار به شمار می رود . این نوع هاردها ، با کوچیک ترین ضربه دچار آسیب شده و مشکل ساز می شوند و منجربه خطر افتادن اطلاعات موجود بر روی آن می گردند . همچنین وجود قسمت مکانیکی در این نوع هارد عامل اصلی تولید صدا و گرما می باشد که یکی دیگر از معایب این هارد محسوب می گردد .

SSD : نحوه ی عملکرد این نوع هاردها همچون یک رم با حجم کوچکی می باشد که فضای کمی را اشغال می کند و  تمامی اطلاعات تعبیه شده  بر روی رم ، روی این هارد ذخیره می گردد . هارد  SSD دارای سرعت و کاربردی بالا و مقاومت چشمگیری در برابر ضربه می باشد اما این را هم در نظر بگیرید که این نوع هاردها در برابر ضربه و آسیب مصون نیستند و نیاز به مراقبت دارند . این نوع هاردها به دلیل عدم وجود قسمت های مکانیکی و قطعه ی متحرک ، طرفداران بیشتری را از آن خود کرده اند .

لازم به ذکراست که هاردهای HDD در زمینه ی قیمت ، ظرفیت و دسترسی موفق به کسب موفقیت چشمگیر و مؤثری بوده اند  اما در صورت نادیده گرفتن مسئله ی قیمت و گنجایش ، هاردهای SSD  قطعا برنده ی این رقابت تنگاتنگ می شدند . هارد دیسک های برند لنوو ، مشکلاتی را نیز به دنبال دارند که در پی استقبال چشمگیر کاربران از هاردهای لنوو ، تقاضا برای رفع این مشکلات و نواقص بالا رفت . از این جهت تیم تخصصی مجموعه آلفا به واسطه ی علوم و فنون بدست آمده و تجهیزات خود ، راهکار عمده ی این مشکلات را پیدا کرده تا اطلاعات از دست رفته را بازگردانند . بهتر است به ادامه ی مقاله ی تعمیر و ریکاوری هارد LENOVO توجه فرمایید .

بیشتر مطالعه کنید : همه چیز در مورد هارددیسک های SSD

انواع مشکلات هارد LENOVO

انواع مشکلات هارد دیسک لنوو

1. مشکلات فیزیکی یا فیزیکالی

مشکلات این قسمت از هارد مربوط به بخش سخت افزار بوده و منجربه به خطر افتادن فیزیک هارد می گردد . هرگونه آسیب دیدگی در این قسمت بسیار خطرناک بوده و اطلاعات شما کاربران را به صورت جدی تهدید می کند چرا که مشکلات فیزیکالی ، باعث از بین رفتن هارد شده و امکان ریکاوری هارد را نیز کاهش می دهد که تنها راه حل رفع این نقص ، جراحی هارد توسط مهندسین مجرب به وسیله ی تجهیزات متناسب می باشد .

. عوامل مؤثر در بروز مشکلات فیزیکالی

– ضربه خوردن هارد

– خیس شدن هارد

– افتادن هارد از ارتفاع

– نوسانات برق

– قرارگیری هارد در شرایط نامطلوب و محرک در جهت فرسایش هارد و …

بیشتر مطالعه کنید : دلایل خرابی هارد دیسک

2. مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری

این دسته از مشکلات ، مربوط به بخش نرم افزاری در هارد دیسک می شود که تحت عنوان نواقص لاجیکالی شناخته شده و اغلب ناشی از خرابی ماژول ها ، بدسکتورگیری و مشکلات فریم ویری هارد می باشد . گاهی به هنگام استفاده از سیستم مورد نظر ، هارد را به یک باره از آن جدا می کنید . این امر منجر به خاموشی سکتورهای در حال فعالیت می شود که در این حالت سکتورها دچار مشکل شده و هارد دیسک به عنوان سکتور بد آن ها را نشانه گذاری می کند . ضمن اینکه سکتور بد ، قادربه تأثیر بر روی سکتورهای سالم نیز می باشد و در طی گذر زمان باعث ایجاد اختلال در قسمتی از اطلاعات شما می گردد . به همین منظور توصیه ی مجموعه آلفا به شما عزیزان  ذخیره  اطلاعات خود بر روی یک بک آپ می باشد و در صورت مشاهده ی هرگونه مشکلی ، هارد خود را به مجموعه تخصصی آلفا ارسال کنید تا با تعمیر و ریکاوری هارد LENOVO آسیب دیده شما ، محافظ اطلاعات شما کاربران عزیز باشیم .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازیابی اطلاعات هارد دیسک اینجا کلیک کنید .

رایج ترین مشکلات لاجیکالی هارد لنوو و عوامل مؤثر در بروز آن

– بدسکتورشدن هارد به دنبال هرگونه ضربه یا پیری سکتورها

– خرابی فریم ویری هارد به دنبال خرابی ماژول ها و ایجاد هرگونه اختلال در برنامه ریزی دستگاه

– عدم نمایش پارتیشن ها ، فولدرها ، درایوها در پی بدسکتور شدن هارد و یاهرگونه ضربه

– سوختن برد هارد دیسک در پی نوسانات برق

– تولید صدای ناهنجار هارد دیسک ناشی از هرگونه ضربه

– عدم شناسایی هارد دیسک در پی عوامل متعددی چون کهنگی هارد ، پیری سکتور و…

– کاهش بارگذاری مطالب و سرعت کپی شدن که ناشی از بدسکتور شدن هارد می باشد

– عدم کپی اطلاعات توسط هارد که از نشانه های ویروسی شدن هارد موردنظر می باشد .

بیشتر مطالعه کنید : همه چیز درباره ی بدسکتور هارد دیسک

تعمیر برد هارد LENOVO

3. سوختن برد هارد دیسک

برد ، یکی از مهم ترین قطعات هارد دیسک به شمار می رود . این قطعه ، ولتاژدهی به قسمت های متفاوت هارد و محافظت از اطلاعات ذخیره شده بر روی رم تعبیه شده ، بر روی برد خود را برعهده دارد که در صورت هرگونه آسیب ، هارد شما از بین رفته و دسترسی به اطلاعات را از دست خواهید داد . در چنین مواقعی ، راهکارهایی  چون تعویض برد وجود دارد اما باید بردی مشابه با همان مشخصات را پیدا کرد و پس از جداسازی رام از برد آسیب دیده ، مجددا آن را بر روی برد سالم مورد نظر تعبیه کنید که این امر کمی وقت گیر و مشکل می باشد . به همین منظور کانون آلفا ، با در دست داشتن بانک انواع هارد دیسک ، برد مشابه موردنظر را می یابد و نواقص هارد آسیب دیده ی شما را برطرف می سازد . توصیه ی تیم مهندسی و تخصصی کانون آلفا به شما عزیزان جهت جلوگیری از تمامی عوامل و نواقص ذکرشده ، نهایت مراقبت از هارد دیسک خود می باشد .  بهتر است تا انتهای مقاله ی تعمیر و ریکاوری هارد LENOVO ما را همراهی کنید .

بیشتر بدانید : پس از سوختن هارددیسک چه باید کنیم ؟؟؟

بازیابی اطلاعات هارد دیسک

بازیابی اطلاعات در این مجموعه با بهترین دستگاه های ریکاوری هارد صورت می گیرد . استفاده از این نوع ابزارها نیازمند مهارت خاصی می باشد چرا که با کوچک ترین اشتباهی ممکن است اطلاعات از بین بروند و دیگر قابل بازیابی نباشند . به همین علت مهندسان مجموعه آلفا تمامی دوره های مربوط به این دستگاه ها و نرم افزارها را در خارج کشور گذرانده و با علم کافی ، اطلاعات شما کاربران گرامی را بازیابی می کنند . توجه داشته باشید که در صورت بروز کوچکترین مشکلی برای هارد شما ، بدون هیچ گونه دستکاری ، هارد خود را به مجموعه آلفا ارسال کنید و اجازه دهید مشکل شما را برطرف کنند چرا که کوچک ترین دستکاری و اشتباهی احتمال بازیابی اطلاعات شما را کاهش می دهد و حتی ممکن است اطلاعات شما به وسیله ی دستکاری شما و یا افراد نابلد از بین برود و دیگر قابل بازیابی و ریکاوری نباشد که در این صورت شما باید اطلاعات ذخیره شده ی موردنظر بر روی این هارد را فراموش  کنید .

کانون آلفا با در دست داشتن بهترین و به روزترین تجهیزات ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد دیسک و همچنین مهندسانی با علوم و فنون بالا ، می تواند آماده ی پاسخگویی برای رفع مشکل شما کاربران گرامی   باشد . این مجموعه با هدف رفع مشکل و خدمات رسانی شروع به فعالیت کرده و پس از گذشت سالها فعالیت مستمر خود در این عرصه ، به این هدف پایبند است و می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد و رضایت شما کاربران را کسب کند . فقط کافی است اعتماد کنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست …

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها