با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال

تعمیر هارد اکسترنال

هارد دیسک های اکسترنال نسبت به هارد دیسک های اینترنال از مشکلات بیشتری برخوردارند و این امری طبیعی است چرا که هاردهای اکسترنال همیشه در حال جابجایی ، ضربه خوردن و یا تکان خوردن هستند که این اتفاق مشکلات متعددی را برای هارد به وجود می آورد . نکته قابل توجه این است که هاردهای اکسترنال بیشترین ورودی را به خود اختصاص داده اند . ضمن اینکه بیشترین آمار مشکلات هارد را در پی دارند اما مجموعه آلفا و تیم تخصصی فعال در این عرصه ، موفق به کسب راندمان بالایی از موفقیت شده اند .

ازعمده ترین و مهم ترین مشکلات این نوع هاردها ، می توان به ضربه خوردن هارد اکسترنال اشاره نمود که تنها در صورت اهمیت اطلاعات ذخیره شده ، اقدام به تعمیر هارد کنید . هاردهای سیگیت و وسترن از رایج ترین هاردهای اکسترنال می باشند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر هارد دیسک اینجا کلیک کنید .

1.باز نشدن هارد اکسترنال

شناسایی هارد اکسترنال در Device Manager صورت می گیرد . عدم دسترسی به اطلاعات ذخیره شده ، به دلیل عدم شناسایی کامل پارتیشن مورد نظر در My Computer یا Management Disk می باشد . بازنشدن پارتیشن یا درایو هارد اکسترنال از رایج ترین و عمده ترین مشکلات کاربران می باشد که در این حالت هارد دیسک روشن شده و بدون هیچ گونه صدای غیرعادی شروع به کار می کند اما درایو مورد نظر باز نمی شود که اولین قدم برای رفع این نقص ، تعمیر هارد و یا بازیابی اطلاعات ذخیره شده در هارد می باشد اما این نکته را بخاطر داشته باشید که در مواقعی که هارد دیسک شما خراب شده و به طور کامل شناسایی را انجام نمی دهد ، در این حالت با پیغام فرمت مواجه می شوید . در صورت اهمیت اطلاعات خود ،از انجام این کار صرفه نظر کنید زیرا تنها شانس بازیابی اطلاعات خود را از دست می دهید .

2.شناسایی نشدن هارد اکسترنال

درصورتی که هارد دیسک شما روشن شود و بدون بروز هیچ گونه صدای غیرعادی شروع به کار کند اما در سیستم یا Disk Management  شما شناسایی نشود ، سیستم خود را خاموش کرده و نگران نباشید . پیشنهاد کانون آلفا به شما عزیزان این است که در این صورت از دستکاری سیستم خود توسط خود و یا دیگر افراد غیر متخصص به شدت خودداری کنید زیرا هم با مشکلات زیادی مواجه می شوید و هم افزایش هزینه تعمیر هارد را به دنبال دارد .

بیشتر بدانید : عدم شناسایی هارد اکسترنال در سیستم 

صدای ناهنجار هارد دیسک

3.صدای ناهنجار هارد اکسترنال

بروز هرگونه صدای غیرعادی و ناهنجاری از هارد دیسک به هنگام روشن شدن سیستم ، هشداری است که خبر از خرابی هارد می دهد . در این شرایط هارد خود را سریعا از سیستم جدا کنید زیرا کارکرد هرچه بیشتر هارد دیسک شما ، منجر به افزایش خرابی و شدت آسیب هارد دیسک می شود . معمولا تعمیر این نوع نقص ، توصیه نمی شود اما در صورت اهمیت اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد دیسک ، به واسطه ی تعویض هد می توان این مشکل را برطرف کرد .

در مورد صدای ناهنجار هارد دیسک و دلایل بروز آن بیشتر مطالعه کنید .

4.کند شدن هارد اکسترنال

اگر به هنگام استفاده از سیستم خود ، متوجه عملکرد پایین هارد خود شدید ، بصورتی که اطلاعات و درایو موردنظرتان به کندی باز شئ و یا اطلاعات به کندی خوانده شد ، نگران نباشید . چرا که به راحتی می توان این نقص را برطرف کرد اما نکته ی قابل توجه در این شرایط این است که از تلاش برای دستیابی به اطلاعات و کپی آنها اجتناب کنید زیرا پس از مدتی کوتاه ، هارد دیسک شما قابل شناسایی نیست و مشکلات متعددی را به دنبال خواهد داشت .

بیشتر بدانید : چرا هارد دیسک کند می شود ؟؟

تعمیر برد هارد دیسک

5.برد هارد اکسترنال

برد الکترونیکی ، یکی از اساسی ترین و اجزای هارد محسوب می شود . سوختن این بخش از هارد امکان آسیب به دیگر قسمت های سخت افزاری هارد چون هد هارد و خرابی قسمت های لاجیکالی مانند فریم ویر را نیز در پی خواهد داشت . در صورت سوختن و خرابی برد هارد ، علاوه بر تعویض برد ، یکسان سازی برد قبلی و برد جدید ، قدم بعدی در جهت تعمیر هارد آسیب دیده می باشد . ضمن اینکه در صورت بالا بودن شدت نوسان ، احتمال تعویض هد هارد نیز وجود دارد که این کار از طریق جراحی هارد امکان پذیر می باشد .

بیشتر بدانید : چه عواملی سبب خرابی برد هارد دیسک می شود ؟؟

کانون آلفا و مهندسین فعال در این مجموعه به واسطه ی به روزترین تجهیزات و اطلاعات و فنون جامع خود در این زمینه ، حفاظت و امنیت اطلاعات شما کاربران عزیز را تضمین می کنند و با قطعیت میتوانند مشکلات شما در زمینه هارد دیسک را برطرف کنند و اطلاعات را به شما بازگردانند .

بیشتر بدانید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *