با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

تعمیر هارد دیسک اکسترنال

تعمیر هارد دیسک اکسترنال

هارد دیسک های اکسترنال به دلیل داشتن قابلیت حمل و جابه جایی نسبت به هارد دیسک های اینترنال ، بیشتر در معرض خطراتی چون ضربه خوردن و تکان خوردن هستند و از این رو با مشکلات متعددی روبه رو خواهند شد . با وجود این معذل باز هم ورود این نوع هارد دیسک ها آمار بیشتری را به خود اختصاص داده است اما تیم تخصصی آلفا با بررسی تمامی این مشکلات موفق به دریافت راندمان بالایی از موفقیت در رفع عیب و نقص های مربوطه در این زمینه گشته است . بهتر است تا انتهای مقاله تعمیر هارد های اکسترنال با ما همراه باشید .

بیشتر بدانید : مقایسه هارد دیسک اکسترنال SEAGATE و WD

– رایج ترین مشکل هارد اکسترنال

همانطور که می دانید یکی از بزرگ ترین دغدغه های هاردهای اکسترنال ضربه خوردن آنهاست که در صورت اهمیت اطلاعات ذخیره شده در این هارد درایو ، مجموعه آلفا به واسطه ی دانش کافی و ابزارآلات و تکنیک های به روز خود موفق به ریکاوری آن و بازگردانی درصد بالایی از اطلاعات شخصی شما خواهد شد .

– انواع هاردهای اکسترنال

از رایج ترین هارد های اکسترنال می توان به هارد دیسک سیگیت و هارد دیسک وسترن اشاره نمود که در مورد هر یک از آنها توضیحات مفید و مختصری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد اما ابتدا شما را با هارد اکسترنال WD آشنا می کنیم که نسبت به هارد سیگیت محبوبیت و طرفداران بیشتری را مجذوب خود کرده و استفاده از آن رواج بیشتری دارد .

1- تعمیرهارد اکسترنال WD

هارد دیسک های WD وسترن با توجه به سرعت بسیار بالا و کیفیت فوق العاده ای که دارند ، مشکلاتی را نیز به همراه دارند که شرح آنان به صورت زیر است .

– تعمیر عدم شناسایی هارد اکسترنال WD

شناسایی نشدن پارتیشن مورد نظر در My Computer و یا Disk Management  ، موجب عدم دسترسی به اطلاعات خواهد شد . عدم شناسایی پارتیشن یا درایو هارد اکسترنال WD ، یکی از مشکلات متعدد این نوع هارد می باشد ؛ به این صورت که با وجود روشن شدن هارد دیسک شما و عدم بروز هرگونه صدای غیر عادی ، درایو مورد نظررا باز نمی کند اما می توان با دانش قوی و به کارگیری اقدامات لازم جهت تعمیر و یا ریکاوری اطلاعات هارد ، این نقص را بر طرف کرد. توجه داشته باشید که در صورت بروز مشکل ذکرشده با در نظرگرفتن اهمیت اطلاعات ذخیره شده در هارد درایو خود ، اگر با پیغام فرمت مواجه شدید ، صرف نظر کنید و شانس ریکاوری مجدد را امتحان کنید چون این عملکرد موجب خرابی هارد و درشرایطی (پسورد داشتن هارد) نابودی اطلاعات شما را در پی خواهد داشت . همچنین دستکاری هارد توسط خود و یا افراد غیرمتخصص ، امکان ایجاد دشواری های بسیاری را به وجود آورده و حتی باعث افزایش هزینه های تعمیر هارد شما نیز می گردد .

بیشتر بدانید : عدم شناسایی هارد دیسک اکسترنال در سیستم

– صدای غیرعادی هارد اکسترنال WD

در صورت روشن بودن هارد دیسک و شنیده شدن هرگونه صدای غیرعادی ، سریعا دستگاه خود را خاموش کنید زیرا کارکردن هرچه بیشتر هارد دیسک شما ، خرابی و آسیب پذیری بیشتری را به دنبال خواهد داشت . اگر اطلاعات ذخیره شده در هارد شما حائز اهمیت است ، نگران نباشید . تیم تخصصی آلفا با استفاده از روش های ابتکاری خود و تعویض هارد هد ، این نقص را برطرف کرده و اطلاعات شما را بازگردانی خواهد کرد .

بیشتر بدانید : صدای ناهنجار هارد دیسک 

– تعمیر کند شدن هارد اکسترنال  WD

عملکرد و سرعت پایین هارد درایو در شناسایی اطلاعات و درایو مورد نظر ، مشکلی جزئی است که در بازه ی زمانی بسیار کوتاهی رفع خواهد شد و این را به یاد داشته باشید که در صورت مشاهده ی چنین نقصی ، از تلاش و کوشش در جهت دستیابی به اطلاعات و دیگر اقدامات خود ، اجتناب کنید . چون پس از مدتی دستگاه ، دیگر قادر به شناسایی هارد درایو نمی باشد و مشکلات متعددی را به وجود می آورد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کم شدن سرعت هارد دیسک اینجا کلیک کنید .

– تعمیر برد هارد اکسترنال WD

مشکلات ناشی از نوسان برق در هارد دیسک ، در برد هارد نمایان می شود که به وسیله ی تعمیر و یا تعویض آن برطرف خواهد شد . در مواقعی که هارد دیسک به تلویزیون های نسل LED  و LCD متصل شده ، مشکلاتی چون عدم شناسایی و مشاهده ی اطلاعات را به دنبال داشته است که در صورت مراجعه به متخصصین مشغول به فعالیت دراین عرصه ، به وسیله ریکاوری و بازیابی هارد ، این عیب رفع می شود و می توانید از هارد دیسک خود به خوبی استفاده کنید .

- تعمیرهارد اکسترنال سیگیت SEAGATE

2- تعمیر هارد اکسترنال سیگیت SEAGATE

هارد دیسک های اکسترنال سیگیت در نوع خود از ماندگاری و کیفیت بالایی برخوردار هستند اما مشکلاتی را نیز به دنبال خود دارند که به شرح آنان خواهیم پرداخت .

– تعمیر عدم شناسایی هارد اکسترنال سیگیت

درصورت عدم دیتکت هارد دیسک اکسترنال و شنیده نشدن صدای غیر متعارف ، بدانید که این مشکل ناشی از سیستم فایل ها و ماژول های هارد دیسک مورد نظر است که از طریق اصلاح فریمورهای شما ، برطرف خواهد شد . از رایج ترین مدل های سیگیت اکسترنال می توان به Expension ، Seagate Backup Plus اشاره نمود که هرکدام از موارد ذکر شده ، خرابی های خاص خود را به همراه دارند که دیتکت نشدن و عدم شناسایی هارد از مهم ترین و رایج ترین این مشکلات است . توانایی بالای مجموعه آلفا در ریکاوری و تعمیر هارد اکسترنال سیگیت ، حاصل دانش و معلومات کافی ، آموزش در برترین مراکز آموزش خارج از کشور و تجهیزات به روز تیم تخصصی این مجموعه می باشد که برای رفع مشکلات پدید آمده ، دراختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت .

– تعمیر بدسکتور هارد اکسترنال سیگیت

به هنگام مشاهده ی مشکل بدسکتور، تعمیرهارد دیسک موردنظر در صورت عدم بدسکتور فیزیکالی صورت خواهد گرفت . جدیدترین متد بدسکتور و ریکاوری اطلاعات هارد سیگیت به واسطه ی دانش کافی و توسط مجموعه آلفا ابداع می شود که نتیجه ی آن افزایش چشمگیر موفقیت آنان در این عرصه بوده است .

بیشتر بدانید : بدسکتور هارد دیسک چیست ؟؟

– تعمیر برد هارد اکسترنال سیگیت

هاردهای اکسترنال سیگیت از دوبرد تشکلی شده است که شامل : 1- خود هارد  2- برد تبدیل USB می باشد . خرابی و سوختگی برد ، حاصل نوسانات برق است که در صورت بروزاین اتفاقات و عدم تعمیر آن ، بهترین راه حل رفع این مشکل ، تعویض برد است . در مواقعی که مدیا هارد بر اثر نوسان برق دچار خرابی شود ، هد هارد دیسک دچارآسیب می گردد . لازم به ذکر است تا بدانید که تعمیر هارد اکسترنال برندهای مختلف با هم متفاوت هستند و باید روش های خاصی را برای تعمیر هر یک به کار گرفت .

بیشتر بدانید : تعمیر برد هارد دیسک

- تعمیرهارد اکسترنال سیگیت SEAGATE

تعمیر هارد اکسترنال ADATA

هاردهای اکسترنال ADATA در نوع جیبی و دسکتاپی یکی از انواع هاردهایی می باشد که ضمن کیفیت و مرغوبیت خود ، مشکلات خاصی را نیز به همراه دارد . قبل از شرح این مشکلات توجه داشته باشید که برند ADATA تنها تولید باکس هارد را به عهده دارد و هاردهای سیگست ، توشیبا ، سامسونگ و وسترن به کارگرفته و داخل باکس های خود مورد استفاده قرار می دهد .

بیشتر بدانید : ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد ADATA

– مشکلات هارد اکسترنال ADATA

از شایع ترین این مشکلات می توان بدسکتور شدن هارد ، خرابی سوختگی برد و مشکلات فیزیکالی ناشی از ضربه خوردن و تکان خوردن برد را نام برد  که هرکدام روش های تعمیر مختص به خود را دارد .

-روش های تعمیر مشکلات هارد اکسترنال ADATA

. خرابی فیزیکالی

به هنگام خرابی فیزیکالی ناشی از تکان خوردن ، از طریق ریکاوری اطلاعات و دیگر تکنیک ها ، این نقص برطرف خواهد شد که در صورت بالا بودن شدت خرابی فیزیکالی هارد ، جراحی هارد دیسک نیاز است که به واسطه ی تعویض هد یا دیگر قطعات ، اطلاعات بازیابی می گردد .

بیشتر بدانید : تعمیر هارد دیسک

. بدسکتورگیری و ریکاوری هارد

روش بدسکتورگیری و ریکاوری این نوع هارد دیسک ، با وجود اختلافات ناچیزمیان برندهای متفاوت ، مانند دیگر هاردها صورت می گیرد . با وجود تمامی خرابی ها و مشکلات ناشی از عوامل ذکرشده در مطالب بالا ، نگران هارد دیسک خود و اطلاعات شخصی ذخیره شده ی آن نباشید . چون مجموعه ی آلفا و تیم تخصصی فعال در این عرصه با تمام توان و بکارگیری آموخته های خود در این زمینه ، در جهت رفع مشکلات شما تلاش خواهند کرد .

کانون آلفا در خدمت شما کاربران گرامی است . هدف ما جلب رضایت شماست …

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها