با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

تعمیر هارد سامسونگ
تعمیر هارد سامسونگ

برند سامسونگ، یکی از برترین و سرشناس ترین کمپانی های تولیدکننده در زمینه هارد دیسک می باشد اما با گذشت زمان شرکت سیگیت سهامی هارد سامسونگ را خریدار کرد و در پی آن، محصولات تولید شده تحت عنوان برند سیگیت در بازار عرضه شد. با وجود کیفیت بالای این دسته از هاردها، بازهم مشکلات و نواقصی نیز وجود دارند اما به یاد داشته باشید که کانون تخصصی آلفا، تحت عنوان یکی از مجهزترین مراکز بازیابی اطلاعات، با هدف خدمات رسانی به کاربران عزیز، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. در صورت بروز هرگونه مشکلی در این زمینه، تیم مهندسی فعال در این مجموعه، تعمیر هارد و ریکاوری اطلاعات شما را به واسطه ی علوم جامع و مهارت کافی در کوتاه ترین بازه ی زمانی و هزینه ای مناسب تضمین می کند.

هارد درایو، به عنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین اقسام کامپیوتر به شمار می رود زیرا به منظور ذخیره سازی اطلاعات در مدتی نامحدود به کارگرفته شده و همچنین اطلاعات لازم در زمینه راه اندازی سیستم ، برنامه ها و داده ها بر روی آن ذخیره می گردد و اغلب آن را تحت عنوان حافظه اصلی می شناسد . هارد درایو سامسونگ  به دو دسته ی هاردهای اینترنال (داخلی) 3.5 اینچی و هاردهای اکسترنال (خارجی) 2.5 اینچی تقسیم می شوند. همچنین ظرفیت این گروه از هاردها ، از 80 گیگابایت تا 2.5 ترابایت را نیز شامل می شود. شایان ذکر است که کیفیت و ماندگاری این برند مطرح ، زبانزد عموم مردم می باشد؛ اما اکنون به تشریح مشکلات و راهکارهای تیم تخصصی کانون آلفا در تعمیر هارد سامسونگ می پردازیم:

برد هارد دیسک سامسونگ
برد هارد دیسک سامسونگ

برد در هارد دیسک ، یکی از اجزای حائز اهمیتی است که عملکرد آن بر هارد را نمی توان انکار کرد. هرگونه نقص یا مشکلی در این بخش می تواند عملکرد تمامی اجزاء هارد را مختل سازد. به طوری که منجربه عدم دسترسی کاربر به اطلاعات شخصی گردد. از عوامل مؤثر در خرابی برد هارد درایو می توان به نوسانات برق ، خطای یوزر در اتصال یا عدم اتصال کابل رابط و … اشاره نمود. تعمیر هارد یکی از رایج ترین مشکلات مشترک در میان عموم مردم است که خودنمایی می کند. بسیاری از افراد ، علت سوختن هارد را روشن نشدن هارد یا عدم شناسایی هارد تلقی می کنند اما به یاد داشته باشید که این تعبیر صحیح نیست. روند اصولی در هارد درایو ، بازرسی هارد توسط کارشناسان مربوطه ، یافتن عیب و نقص ها ، تعمیر هارد توسط مهندسین مجرب و در نهایت ریکاوری هارد می باشد؛ اما نخستین مسئله ی قابل توجه ، توجه به نشانه های سوختن هارد می باشد زیرا این نکته در یافتن مشکل هارد به متخصص این حرفه ، کمک بزرگی است. در تعمیر برد هارد ، در شرایطی که نیاز به جراحی هارد داشته باشیم ، قطعات آسیب دیده مانند هد ، پلاتر و موتور تعویض و یا جابه جا می شوند و پس از آن شما می توانید مانند قبل از هارد خود به خوبی استفاد کنید. شایان ذکر است که در صورت بروز هرگونه نقصی در هارد دیسک خود ، از دستکاری آن توسط افراد متفرقه و غیرحرفه ای و همچنین روشن و خاموش کردن دستگاه خود به شدت اجتناب کنید زیرا این امر موجب کاهش شانس شما در تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات آن می گردد و تنها مالک هارد دچار ضرر و زیان می شود.

بيشتر بدانيد : تعمیر برد هارد دیسک به چه صورتی انجام میشود ؟؟

مشکلات هارد دیسک سامسونگ

عدم شناسایی هارد دیسک سامسونگ

عوامل متعددی نظیر خرابی فرم ویری ، خرابی های ناشی از سوختن برد ، خرابی هد هارد ، نقص در موتور و سیلندر هارد درایو و … منجر به عدم شناسایی هارد اکسترنال و ایجاد دیگر مشکلاتی میگردد که شما را از کار با سیستم موردنظر بازمی دارد اما اساسی ترین علتی که منجر به عدم شناسایی هارد سامسونگ می گردد ، ضربه خورد و خرابی فریم ویری هارد می باشد. مشکلاتی که به دنبال خرابی فریم ویری به وجود می آید ، از طریق بررسی و تعمیرهارد سامسونگ قابل حل می باشد اما هرگونه ضربه ای که به هارد وارد می شود ، با استفاده از تکنیک های خاص در مراکز تخصصی تعمیر و ریکاوری هارد مورد بررسی قرار می گیرد و تنها در شرایطی که شدت ضربه بیش از حد معمول باشد ، هارد مورد نظر جراحی قرار می دهیم.

استفاده از هاردهای اینترنال سامسونگ ، در مصارف خانگی و اداری در لپ تاپ و کامپیوتر صورت می گیرد. آشکار شدن نقص عدم شناسایی در این گروه از هاردها ، به محض روشن شدن سیستم صورت می گیرد زیرا به دنبال آن امکان دسترسی به اطلاعات و نمایش درایوها و پارتیشن ها از بین می رود ، در نتیجه دیگر قادر به نصب ویندوز جدید نخواهید بود. خرابی فریم ویری ، بارز ترین عامل نقص عدم شناسایی هارد در سیستم می باشد. به یاد داشته باشید که در چنین شرایطی ، تیم تخصصی آلفا به واسطه ی تجهیزات ، مهارت و اطلاعات جامع خود ، درصدد رفع مشکلات شما عزیزان برمی آیند.

بيشتر بدانيد : چرا در سیستم ظرفیت هارد دیسک شناسایی نمیشود ؟؟

کند شدن هارد دیسک سامسونگ
کند شدن هارد دیسک سامسونگ

یکی از اساسی ترین دلایل بروز نقص کند شدن هارد ، بدسکتوری هارد درایو سامسونگ می باشد اما عوامل دیگری نظیر ضعف در خواندن و نوشتن هد هارد نیز در بروز و تشدید این مشکل ایفای نقش می کند اما جای نگرانی نیست زیرا قابل بررسی و حل می باشند.

هارد سامسونگ نیز با وجود مزیت های خود مانند دیگر هاردهای موجود در بازار ، دچار نقص بدسکتور می شود که به دنبال آن مشکلاتی مانند عدم نمایش درایو ، کندشدن هارد و حتی شنیده شدن صداهای ناهنجاری به وجود می آید. بررسی و تعمیر این نواقص در مجموعه ی تخصصی آلفا به واسطه ی مهارت و تجربه متخصصین فعال در این عرصه صورت می گیرد و شانس کاربر را در تعمیر بدسکتور هارد و در صورت نیاز به ریکاوری اطلاعات بالا می برد.

عدم نمایش پارتیشن ها و درایوها هارد دیسک سامسونگ

همانطور که در مطلب بالا گفته شد ، اصلی ترین دلیل بروزنقص عدم نمایش پارتیشن و درایو در هارد سامسونگ ، وجود بدسکتورها می باشد اما دلایل دیگری نظیر خرابی در Master boot record نیز منجربه بروز نقص عدم نمایش پارتیشن ها و درایوها در هارد می گردد که به دنبال رفع این مشکل ، امکان دسترسی به اطلاعات فراهم می شود.

رایج ترین و اساسی ترین عوامل مؤثر در خرابی فریم ویری هارد شامل دیتکت نشدن هارد سامسونگ ، خرابی ماژول ها و خرابی مترجم هارد می باشد که راهکارهای ابداع شده  مرکز تخصصی آلفا در این زمینه برطرف سازی تمامی این نواقص را در برمی گیرد چرا که حاصل چندین سال کار ، تجربه و همچنین علوم و فنون جامع مهندسین فعال در این کانون می باشد.

بيشتر بدانيد : چند نشانه مهم خراب شدن هارد دیسک

عدم کپی اطلاعات هارد دیسک سامسونگ

خش دار شدن پلتر می تواند عامل بروز نواقصی در هارد شود به طوری که در پی آن ، ممکن است نیمی از اطلاعات موجود نشان داده شود و نیمه ی دیگر قابل مشاهده و استفاده نباشد. مشکل کپی نشدن اطلاعات هارد درایو نیز چنین است و امکان بازخوانی اطلاعات یا کپی آن ها تا زمانی که این مشکل پابرجاست ، وجود ندارد. شایان ذکر است که شرح این مثال در جهت درک هرچه بهتر مطلب عنوان شده صورت گرفته است ، امیدواریم که مورد استفاده واقع شود.

تیم مهندسی فعال در کانون تخصصی آلفا ، با انگیزه ی رفع مشکلات شما کاربران گرامی در این زمینه و تنها در جهت خدمات رسانی و جلب رضایت شما عزیزان مشغول به فعالیت بوده و در صدد رفع آنان در تلاش است. فقط کافیست اعتماد کنید…

بیشتر بدانید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *