با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد سوخته
تعمیر هارد سوخته

تعمیر هارد یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در بین عموم مردم به چشم می آید. بسیاری از افراد، علت سوختن هارد را روشن نشدن یا عدم شناسایی هارد تلقی می کنند اما به یاد داشته باشید که این تعبیر صحیح نیست. ساختار اصولی در ریکاوری هارد ابتدا، یافتن مشکل و سپس تعمیر هارد آسیب دیده می باشد اما پیش از پرداختن به این موضوع و شرح آن، باید به این نکته توجه کرد که نخستین مسئله قابل توجه، نشانه های سوختن هارد می باشد زیرا این نکته در یافتن مشکل هارد به متخصص این حرفه، کمک بزرگی می کند. همان طور که می دانید تشخیص نیمی از درمان است. به همین دلیل همواره بر این موضوع تأکید داریم که از تست هارد خود توسط افراد غیر متخصص اجتناب کنید زیرا هرگونه تشخیص اشتباه، منجر به نابودی اطلاعات شخصی ذخیره شده شما عزیزان می گردد. همچنین از روشن و خاموش کردن دستگاه خود نیز بپرهیزید زیرا این امر موجب کاهش شانس شما در بازیابی اطلاعات شما می گردد. سوختن هارد، یک اصطلاح عامیانه برای انواع خرابی های هارد بوده و صحیح نمی باشد. به همین منظور بهتر است که به جای استفاده از این اصطلاح، واژه دیسک خراب را جایگزین کنیم. تیم تخصصی کانون آلفا با در دست داشتن به روزترین تجهیزات، آماده ی ارائه بهترین خدمات در زمینه ی تعمیر هارد سوخته می باشد.

کانون آلفا ضمن رفع مشکلات شما عزیزان دراین عرصه، این اطمینان را به شما می دهد که نگران امنیت اطلاعات موجود در هارد خود نباشید زیرا یکی از دغدغه های کاربران جهت بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد خود، یافتن مرکزی مطمئن و معتبر می باشد. مجموعه ی آلفا با ایجاد محیطی امن و همچنین همکاری با افرادی متخصص، متعهد و معتمد، حفظ حریم شخصی شما را نیز تضمین می کند. در مقاله تعمیر هارد سوخته شما را با انواع نشانه های سوختن هارد و راهکارهای پیشگیری از هرگونه آسیب به هارد آشنا می کنیم تا به راحتی بتوانید از مشکل هارد خود آگاه و آن را رفع کنید.

بيشتر بدانيد : تعمیرات هارد دیسک  

– بازیابی اطلاعات هارد سوخته

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، امروزه هارد دیسک به عنوان قلب اطلاعاتی انسان محسوب می شود زیرا علاوه بر ذخیره و حفظ امنیت اطلاعات شخصی و اسناد حائز اهمیت، در انجام تمام امورات و مشاغل متعددی نقش به سزایی دارد به همین علت نیازمند به مراقبت بسیاری است تا از هرگونه آسیبی مصون باشد؛ اما گاهی با وجود رعایت تمام نکات ایمنی و استاندارهای لازم، هارد دیسک مورد نظر سهوا دچار نواقصی می گردد که عموم مردم، هارد آسیب دیده را هارد سوخته می خوانند که در صورتی این تعبیر درست است که برد هارد دیسک سوخته باشد. عوامل متعددی نظیر نوسانات برق یا برعکس زدن سوکت برق یا Power هارد، در خرابی هارد دیسک مؤثرند که منجر به بروز دو تغییر اساسی در هارد دیسک مورد نظر می گردد :

. بلند شدن دود از هارد دیسک

. عدم روشن شدن هارد دیسک

– علت سوختن هارد دیسک

هارد دیسک نیز همانند سایر قطعات الکترونیکی ممکن است به خودی خود خراب شود و به طور قطعی نمی توان گفت که ضربه خوردن و دیگر عوامل منجر به خرابی هارد دیسک ها شده است. هر هارد دیسکی در نوع خود دارای یک طول عمری است که آن را می توان بین ۳ الی ۵ سال تخمین زد. شایان ذکر است که طول عمر هارد دیسک به نحوه نگه داری و حفاظت هارد دیسک نیز بستگی دارد. یکی از شایع ترین علل سوختن، اتصال نادرست کابل برق منبع تغذیه به هارد می باشد؛ همچنین برخی مواقع نواقص مربوط به منبع تغذیه و یا شوک الکتریکی منجربه بروز مشکل در هارد دیسک می گردد. برد هارد به عنوان یک کنترل در پشت هارد واقع شده و موظف به کنترل جریان برق می باشد. توجه داشته باشید هنگامی که برق ورودی به هارد بیش از حد مجاز باشد، منجر به آسیب  PCB یا برد هارد نصب شده بر روی شاسی هارد می گردد .  با توجه به نقش قابل توجه برد در هارد دیسک ، در صورت ایجاد هرگونه آسیب ، مشکلات متعددی را به دنبال خواهد داشت . جریان برق به هنگام فعالیت هارد ابتدا از برد آن عبور کرده و سپس وارد هارد دیسک می گردد . به این ترتیب ، موتور اسپیندل شروع به چرخش کرده و هدهای خواندن و نوشتن عملکرد خود را آغاز می کنند زیرا دستورات خواندن و نوشتن از طریق برد به هارد منتقل می‌شود . به همین منظور برد به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های هارد در عملکرد شناخته شده است . با توجه به احتمال سوختن PCB  در هارد به دلایل مختلفی از جمله فرسایش ، افزایش گرما و … باید در حفظ و نگهداری از آن بسیار دقیق و محتاط عمل کرد .

بيشتر بدانيد : بازیابی اطلاعات هارد دیسک 

تعمیر هارد سوخته
– نشانه های هارد سوخته

. صدای ناهنجار هارد مانند تق تق

. روشن نشدن هارد

. کندشدن هارد

. گرم شدن سریع هارد

. عدم شناسایی هارد و …

– صدای ناهنجار مانند تق تق

شنیده شدن هرگونه صدای ناهنجاری، نشان دهنده ی خرابی های فیزیکالی در هارد، سوختن برد هارد دیسک بوده که با اقدام به تعمیر، جراحی و در نهایت تعویض برد هارد قابل حل می باشد اما راهکار پیشنهادی ما برای رفع خرابی فیزیکالی، جراحی هارد دیسک سیگیت می باشد که در جهت بازیابی اطلاعات شما کاربرعزیز در صورت اهمیت آنان صورت می گیرد زیرا هارد دیسکی که دارای نقص خرابی فیزیکالی بوده ویا ضربه خورده، ارزش تعمیر ندارد.

– عدم شناسایی هارد

عوامل متعددی همچون خرابی فرم ویری، خرابی های ناشی از سوختن برد، خرابی هد هارد، مشکلات موجود در موتور و سیلندر هارد دیسک همه وهمه منجر به عدم شناسایی هارد شده که شما را از کار با سیستم موردنظر بازمی دارد اما اساسی ترین علتی که باعث شناخته نشدن هارد ضربه خورد هارد و خرابی فریم ویری هارد می باشد که از طریق بررسی و تعمیرهارد، برطرف می گردد اما ضربه خوردن هارد، به واسطه ی تکنیک های خاص مورد بررسی قرار می گیرد و اقدامات لازم برای بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده انجام می شود و در صورتی که خرابی بیش از حد معمولش باشد، هارد مورد نظر نیاز به جراحی هارد دیسک دارد و پس از انجام آن شما می توانید مانند قبل از هارد خود به خوبی استفاد کنید.

بيشتر بدانيد : عدم شناسایی هارد دیسک اکسترنال 

– کندشدن هارد

بدسکتور شدن هارد، اصلی ترین دلیل بروز نقص کند شدن هارد به شمار می رود اما عوامل دیگری چون ضعف در خواندن و نوشتن هد هارد هم در بروز و تشدید این مشکل ایفای نقش می کند. این نوع آسیب به هارد به دلیل وارد شدن ضربه به آن اتفاق می افتد. بدسکتورگیری هارد، پس از تعیین نوع بدسکتوری توسط متخصصین مشغول به کار در این زمینه صورت می گیرد. بدسکتوری، خود به دو دسته ی فیزیکی و نرم افزاری می شوند که هر کدام از آن ها نیز در شرایطی خاص شکل می گیرند.

. بدسکتوری نرم افزاری: در صورتی رخ می دهد که قسمتی از هارد وظیفه ی خود ر به خوبی انجام ندهد و یا در زمان عملکرد سیستم عامل و هارد با یکدیگر، نقصی به وجود بیاید که نشان از عدم مطابقت محتوای درون سکتور و قاب ای سی سی با یکدیگر باشد.

تعمیر هارد سوخته نیازمند روش های تخصصی و مهارت افرادی مجرب که در این زمینه آموزش دیده اند صورت پذیرد زیرا در صورت به وجود آمدن هرگونه کوچک ترین اشتباهی، ممکن است اطلاعات شخصی شما نابود و غیر قابل دسترسی شود. کانون آلفا با تخصص و سابقه درخشان در زمینه تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات می تواند به شما در جهت در رفع مشکلات شما عزیزان یاری رساند. شما نیز می توانید با اعتماد به این مجموعه با خیالی آسوده هارد خود را به ما بسپارید تا به حل مشکل به وجود آمده بپردازیم زیرا تنها هدف ما جلب رضایت شماست. کافیست اعتماد کنید …

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها