با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

تعمیر هارد دیسکتعمیر هارد دیسک

در مقاله ی تعمیر هارد دیسک میخواهیم راجبه هارد و انواع مشکلات آن و همینطور راه حل های برطرف سازی آن مشکلات برایتان مطالبی را ارائه دهیم ، بهتر است تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید .

خرابی PCB  یا برد هارد

مهم ترین قسمت الکترونیکی هارد ، برد آن می باشد . اگر یک از قطعات الکترونیکی روی برد هارد وظیفه ی خود را به خوبی انجام ندهد ، هارد روشن نمی شود و شروع به فعالیت نمی کند . بر روی PCB  یک سری دیود و القاگر وجود دارد که وظیفه ی تنظیم جریان ولتاژ را در مدار هارد دیسک برعهده دارند. اگر یکی از این القاگرها کار خود را به خوبی انجام ندهد یا خراب شود ، هارد دیسک نمی تواند روشن شود و در این حالت سریع باید به تعویض برد اقدام شود و یا اینکه هارد خود را به یک مجموعه معتبر برده و در صورت امکان اجازه دهید که همان برد را تعمیر کنند و یا حتی اینکه از روی یک هارد مشابه برد را جدا کرده و بر روی هارد قبلی گذاشته تا مشکل برطرف شود. البته لازم به ذکر است که تعویض برد یک سری شرایط و ضوابط دارد که باید رعایت شود ، در غیر اینصورت برد بر روی هارد قدیمی کار نمی کند. در ضمن گذاشتن برد جدید با تعویض ROM همراه است و حتما باید ROM تعویض گردد تا همه چیز سر جای خودش قرار گیرد و هارد درست شروع به فعالیت کند. تعویض این قطعه (ROM) بسیار کار حساسی می باشد که مجموعه ی آلفا ، این کار را به راحتی انجام می دهد و مشکل شما را برطرف می کند ، بهتر است به ادامه ی مطلب تعمیر هارد توجه فرمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب تعمیر برد هارد دیسک توجه فرمایید .

عوامل موثر در تعمیر هارد
عواملی که در خرابی برد هارد دیسک تاثیر گذار است

 • استفاده نکردن از محافظ های مناسب برای سیستم که در نتیجه نوسان برق سبب سوختن برد هارد می شود .
 • ضربه خوردن هارد و یا سقوط آن به داخل آب که سبب سوختن و آسیب دیدگی فیزیکی هارد می شود که این مورد یکی از خطرناک ترین آسیب ها می باشد .
 • استفاده ی بیش از حد از یک هارد که سبب کهنگی و فرسودگی قطعات آن شده و در آخر در بعضی از مواقع به دلیل کارکرد نادرست هارد و یا شرایط نا مناسب ، هارد داغ می کند که این امر سبب سوختن برد هارد می شود .
 • اتصال نادرست کابل و یا سیم پاور که سبب سوختن برد هارد می شود .

بهتر است بدانید یکی از تخصصی ترین فعالیت های این مجموعه تعمیر هارد می باشد . مجموعه آلفا با بهترین تجهیزات و بهترین نیروها این فعالیت را انجام می دهد و دیگر جای حرفی در مورد تعمیر هارد به جای نمی گذارد ، چرا که متخصصان کار و فعالیت خود را در این مجموعه درست و حساب شده انجام می دهند .

بیشتر بدانید : تعمیر هارد اکسترنال وسترن wd

بدسکتور هارد
بدسکتوری هارد

کوچک ترین واحد شمارش برای حافظه بیت می باشد. این واحد در هارد به سکتور تبدیل می شود که هر سکتور معادل 512 بایت می باشد. بهتر است بدانید هر بایت 8 بیت می باشد.

بدسکتور چیست ؟؟؟

سکتور معیوب به درخواست هایی از جمله خواندن و نوشتن اطلاعات عکس العملی نشان نمی دهد که در این حالت به آن سکتور معیوب و یا بدسکتور می گویند. در واقع بدسکتور یک کلاستر کوچک از فضای ذخیره سازی می باشد.

درکل می توان بد سکتور را به دو نوع تقسیم بندی کرد:

 • بدسکتور منطقی یا لاجیکالی
 • بدسکتور فیزیکی یا فیزیکالی

بدسکتور منطقی یا لاجیکالی زمانی رخ می دهد که یک قسمت از هارد دیسک کار خود را به خوبی انجام ندهد و یا اینکه در هنگام کار با سیستم ، سیستم عامل متوجه ایرادی شود که در این ایراد به صورت کلی ، مطابقت نداشتن محتوی داخل سکتور با قالب ECC  می باشد که در این حالت به تشخیص سیستم عامل ، این سکتور به عنوان سکتور مخرب و یا بدسکتور علامت گذاری می شود ، که یک سری ویروس ها و نرم افزار های مخرب به تشدید این قضیه کمک می کنند.

بدسکتور فیزیکی یا فیزیکالی ، همانطور که می دانید لغت فیزیکی مربوط به سخت افزار یک دستاوردی در تکنولوژی می باشد و از دلایل عمده ی آن می توان به ضربه خوردن هارد اشاره کرد که سبب بروز بدسکتور فیزیکی می شود .

بیشتر بدانید : بدسکتور چیست ؟؟؟

این قسمت بسیار خطرناک می باشد ، چرا که درصد تعمیر هارد دیسک در ریکاوری اطلاعاتی با وجود این مشکل بسیار کاهش پیدا می کند و تقریبا ممکن است اطلاعات ریکاوری نشوند و یا در صورتی نیز ممکن است قسمتی از آن اطلاعات ریکاوری شود. اما بهتر است بدانید که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ، مجموعه ی آلفا می تواند این اطمینان را به شما بدهد که بیش از 70 % این هارد ها در این مجموعه تعمیر و ریکاوری می شود .

ممکن است هارد شما دچار بدسکتور فیزیکی یا منطقی شده باشد ، که شما کاربران با نداشتن علم و دانش فنی در این زمینه ، کار با هارد خود را ادامه دهید که این امر سبب می شود که هم هارد شما از کار بی افتد و هم سبب افزایش بدسکتور می شود و این امر اصلا خوشایند نیست .

بهتر است به ادامه ی مطالب تعمیر هارد دیسک توجه کنید .

بیشتر بدانید : ریکاوری هارد سیگیت seagate

عواملی که سبب به وجود آمدن بدسکتور در هارد می شود

 • ضربه خوردن و اسیب فیزیکی
 • کارکرد نامناسب هارد
 • مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری
 • استهلاک هارد دیسک بر اثر عوامل مختلف
 • افزایش دمای هارد دیسک در زمان اتصال به سیستم

نشانه های بدسکتوری هارد

 • کند شدن سیستم در کپی و بارگذاری اطلاعات
 • غیر عادی شدن سیستم
 • صفحه ی مرگ یا (BLUE PAGE)
 • از کار افتادگی سیستم و یا قطع و وصل مکرر آن
 • تبدیل اسامی فایل ها به یک سری کد

لازم به ذکر است که کارشناسان ما در مجموعه ی آلفا ، با در نظر داشتن بهترین و به روز ترین علوم و فنون می توانند مشکل تعمیر هارد دیسک شما را بر طرف کنند. همچنین این مجموعه علاوه بر داشتن کادر مجرب ، تجهیزات مناسبی برای برطرف کردن مشکل شما دارد و بهتر است بگوئیم که بستر رفع مشکل را برای شما عزیزان به بهترین شکل فراهم کرده است .

بیشتر بدانید : ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد دیسک

پلتر هارد
پلتر هارد

ابزاری که درون هارد شما با چرخش صدا تولید می کند، پلتر نام دارد و تمامی اطلاعات بر روی پلترها ذخیره می شود و بسیار حساس می باشند به گونه ای که با برخورد کوچک ترین گرد و غباری به پلتر ، اطلاعات از بین می رود و مشکل ساز می شود. وسیله ای که به چرخیدن پلتر کمک می کند، اسپیندل موتور نام دارد. در هر هارد به طور معمول بین 2 تا 5 پلتر وجود دارد که اطلاعات به صورت طبقه ای بر روی پلترها قرار می گیرد و در صورت خرابی پلتر اول ، دیگر نمی توان به اطلاعات دیگر پلترها دسترسی داشت. جنس پلترها از آلومینیوم و شیشه می باشد که روی آنها را با آلیاژی می پوشانند که این آلیاژ می تواند اکسید آهن و… باشد.البته امروزه سطح پلترها را با ذراتی که قابل باردار شدن هستند ، می پوشانند.

ابزاری که اطلاعات را به وسیله ی امواج مغناطیسی از پلتر دریافت می کند ، هد نام دارد. هد در هارد بسیار حساس است و با کوچک ترین ضربه ای ممکن است آسیب ببیند. فاصله ی هد با پلتر به طور محاسبه ای 002/0 اینچ و یا 51 میکرون می باشد. در هر هارد ، به ازای هر پلتر دو هد وجود دارد.

پوشش مغناطیسی پلتر به حدی حساس است که حتی کوچکترین گرد و غبار نیز می تواند به اطلاعات شما بر روی آن آسیب بزند. به همین علت هارد باید در اتاقی به نام اتاق کلین روم که عاری از هرگونه آلودگی و گرد و غبار می باشد ، باز شود .

بیشتر بدانید : اجزای هارد دیسک

تذکر

به هیچ وجه هارد را در فضای باز ، دستکاری و یا حتی باز نکنید. چرا که ممکن است آسیب جدی تری به آن وارد کنید و مشکل را از قبل هم بد تر کنید. بهترین کار آن است که هارد را به یک مجموعه ی معتبر فرستاده و بگذارید که آن مجموعه مشکا را برطرف کند.

لازم به ذکر است این که این مجموعه با ساختن کلین رومی با کلاس 100 ، می تواند به بهترین شکل مشکل جراحی هارد شما را بر طرف کند.

کلین روم ساخته شده توسط متخصصین مجموعه آلفا ، با داشتن انواع قابلیت ها، می تواند کار را به بهترین شکل راه اندازی کند و از نظر کیفیت با مدل های خارجی رقابت کند.

مجموعه آلفا می تواند به شما این امید را بدهد که دیگر نگران اطلاعات از دست رفته ی خود نباشید ، چرا که این مجموعه تمامی تلاش خود را کرده است تا راه های برطرف کردن انواع مشکل هارد و تعمیر هارد را پیدا کند و در این زمینه به نتایج خوبی دست پیدا کرده است ، فقط کافیست به این مجموعه اعتماد کنید .

بیشتر بدانید : جراحی هارد دیسک چیست

تعمیر هد هارد هد هارد

از ظریف ترین و حساس ترین قسمت های هارد ، می توان به هد هارد اشاره کرد . می توان گفت که اغلب هارد دیسک های مدرن از هد های مقاوم ابر مغناطیسی استفاده می کنند ، این هد ها روی اسلایدر قرار می گیرند و به بازوی متحرک هارد دیسک یا همان آرم هد متصل می شود. طریقه ی کار هد و پلتر به گونه ای است که با فاصله کمی که هد از پلتر دارد ، می توان گفت روی پلتر سر می خورد ولی با آن تماس برقرار نمی کند و هد به وسیله ی امواج مغناطیسی اطلاعات را از پلتر دریافت کرده و به سایر قسمت های هارد منتقل می کند تا این اطلاعات روی صفحه نمایشگر شما دیده شود و قابل دسترسی باشد. در این پروسه اگر کوچک ترین مشکلی رخ بدهد ، دیگر اطلاعات به صورت دقیق بر روی صفحه ی نمایشگر ظاهر نمی شوند و مشکل ساز می شود پس بهتر است از هارد خود به خوبی مراقبت کنید و به ادامه مطلب تعمیر هارد توجه فرمایید .

بیشتر بدانید : صدای ناهنجار هارد دیسک

خرابی های شایع هارد دیسک

 • فرسایش به مرور زمان : تمامی هارد ها دارای یک زمانی می باشند. یعنی اینکه هر جنسی یا هر چیزی یک تاریخ مصرفی دارد و پس از اتمام آن روبه فرسودگی می رود. این قضیه در هارد ها نیز صدق میکند و مکن ممکن است پس استفاده زیاد از هارد، این هارد فرسوده شود و دیگر نتوان از آن استفاده کرد و سیگنال های ورودی از پلتر به هارد کمتر وکمتر می شود تا جایی که کلا سیگنالی دریافت نمی شود و دیگر تعمیر آن هارد عقلانی نمی باشد.
 • نا مطبوعی حرارت : بر حسب استفاده ی زیاد از هارد و حتی استفاده از هارد در شرایط نا مناسب ، سبب می شود که یک سری ذرات بسیار کوچک زیر هد گیر کند و یک فرآیند نا شناخته با این نام روی دهد. این ذرات با ایجاد اصطحکاک سبب افزایش بیش از اندازه ی حرارت هارد می شود که این حرارت علاوه بر هد ، به نقاط دیگر هارد آسیب وارد می کند.
 • خرابی ناشی از ضربه خوردن : از نظرمتخصصان مجموعه آلفا ، اصلی ترین خرابی و مشکلی که می تواند برای هارد بوجود بیاید و در تعمیر هارد مهندسین مجموعه ی ما را با مشکل مواجه کند ، خرابی ناشی از ضربه خوردن می باشد. چرا که با ضربه خوردن تمامی قطعات هارد آسیب می بیند و از آنجایی که هارد بسیار حساس است ، امکان تعمیر هارد بسیار کم می شود. در واقع در مطالب پیشین راجع به خرابی فیزیکی و خطرات آن به طور کامل توضیح داده ایم.
 • خرابی پنهان : هارد هایی که از کارخانه خارج می شوند مورد آزمایش و امتحانات نهایی قرار می گیرند و پس از تائید آنها از کارخانه خارج می شوند ، اما این هارد ها ممکن است که در هنگام حمل و نقل آسیب ببینند و شما باید توجه داشته باشید که با دیدن کوچک ترین مشکلی در هارد خود ، آنرا به نمایندگی گارانتی برده و تعویض کنید.

مجموعه آلفا از شما کاربران گرامی میخواهد که در مورد مجموعه آلفا تحقیق کنید و پس از مطلع شدن از سابقه ی درخشان این مجموعه ، مشکل تعمیر هارد دیسک و ریکاوری اطلاعات خود را به ما بسپارید .

بیشتر بدانید : ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد سرور

خرابی هارد دیسک
انواع خرابی هارد

خرابی هارد دیسک با آسیب های منطقی، زمانی رخ می دهد که راه اندازی سیستم فایل هارد دیسک دچار آسیب می شود و یا پاک می شوند و یا به هر نحوی اطلاعات غیر قابل دسترس می شوند.

در صورت مشاهده کردن کلمه unallocated ، در صورتی که درون هارد شما اطلاعاتی نباشد ، می توانید آنرا فرمت کرده و دوباره پارتیشن بندی کنید ولی اگر هارد شما دارای اطلاعات بود ، به هیچ وجه این کار را انجام ندهید ، چرا که ممکن است دیگر اطلاعات شما ریکاوری شود و فورا آنرا به یک مرکز معتبر بفرستید.

در بعضی مواقع هارد شما ظرفیت اصلی خود را نشان نمی دهند و در واقع چند پارتیشن شما RAW شده است، در این صورت شما باید هارد خود را به یک مرکز تعمیر هارد بفرستید تا در آن مرکز هارد شما از لحاظ ساختاری و فریمور اصلاح هارد شما به آن اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد.

آسیب فیزیکی به هارد شما زمانی وارد می شود که در نگهداری هارد خود دقت لازم را نداشته باشید این صدمات شامل افتادن از ارتفاع ، ضربه خوردن ، خیس شدن و… می باشد. همانطور که گفته شد این نوع صدمات برای هارد شما بسیار مضر است و تعمیر هارد شما را بسیار سخت و طاقت فرسا می کند و علاوه برآن در صد احتمال موفقیت را کاهش می دهد. پس بهتر است در نگهداری هارد خود کوشا باشید.

شما کاربران گرامی می توانید در صورت مشاهده ی هرگونه مشکلی با مشاورین مجموعه آلفا تماس گرفته و از آنان کمک بگیرید تا با انجام کار سنجیده ، احتمال تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات شما افزایش پیدا کند.

فرمویر هارددیسک
فریمور هارد

فریمور یا سیستم عامل هارد و یا همان میان افزار ، در ناحبه پلتر هارد ذخیره می شوند که ناحیه ی سیستم شامل فهرست خرابی هایی از جمله تعمیر هارد P-list ,G-LIST ,SMART  می باشد.

G-LIST : شامل سکتور های خراب یا بدسکتور هایی می باشد که در طول عمر هارددیسک بوجود آمده است.

در این میان می توان گفت که مشکل unallocated هارد ، یک مشکل فریموری می باشد که در صورت نداشتن اطلاعات مهم آنرا فرمت کرده و دوباره پارتیشن بندی می کنیم.

خرابی های فریموری هارد دیسک

 • هارد دارای شرایط عادی است ولی در بایوس شناخته نمی شود .
 • وضعیت نمایش SMART بایوس درست گزارش نمی شود و باید دکمهF1  را بزنیم .

مجموعه آلفا با اطمینان می گوید که می تواند تمامی مشکلات فریموری شما را برطرف کند و دیگر نیازی به نگرانی در مورد تعمیر هارد شما نیست .

بدافزار های هارد دیسک
بد افزار های مخرب

در دنیای اینترنت یک سری افراد وجود دارند که خالق بد افزار می باشند. این نوع بد افزار ها به صورت مستقیم بر روی کار هارد شما خلل ایجاد می کنند به گونه ای که بر روی پارتیشن شما تاثیر می گذارند و یا اینکه اجازه نمی دهند که سیستم شما هارد را شناسایی کند.

یک سری از ویروس هایی وجود دارد که پارتیشن های هارد شما را قفل کرده و به شما اجازه ی دسترسی به اطلاعاتتان را نمی دهد و برای شما پبامی می فرستد که در صورت انتقال مبلغی به یک شماره حساب ، اطلاعات شما قابل دسترسی می شوند که به این نوع بد افزار ، ویروس گروگانگیر گفته می شود که توسط مجرمان سایبری ساخته می شود .

بیشتر بدانید : همه چیز درباره ی ویروس گروگانگیر

لازم به ذکر است که در صورت مشاهده ی چنین اتفاقی بدون واریز مبلغی ، فورا هارد خود را به مجموعه آلفا بیاورید و اجازه بدهید که این مجموعه مشکل شما را برطرف کند چرا که مشاهده شده که پول را واریز کرده ولی قفل پارتیشن هارد باز نشده است.

در مجموعه آلفا مشکل تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات شما به خوبی هرچه تمام تر صورت می گیرد. فقط کافی است به ما اعتماد کنید.

هدف آلفا جلب رضایت شماست….

بیشتر بدانید

22 پاسخ
 1. علی کریمی
  علی کریمی گفته:

  الان که هاردو وصل کردم به گوشیم چراغ هارد روشن میشه اما روی گوشی نمیاد و بعد چند دقیقه چراغ خاموش میشه

  چند روزی هست هاردو وصل میکنم مشکلی نبود

  پاسخ
   • علی کریمی
    علی کریمی گفته:

    جناب من هارد رو به گوشی وصل میکردم و استفاده میکردم. عصر هم متصل کردم و بعد که خارج کردم تا الان سمتش نرفتم. الان که هاردو وصل میکنم چراغ هارد روشن میشه ولی در گوشی هیچ علائمی دیده نمیشه و بعد از چند دقیقه هم چراغ خاموش میشه

    پاسخ
     • علی کریمی
      علی کریمی گفته:

      اخه الان در دسترس ندارم رایانه. اصلا کاری با هارد نداشتیم نمیدونم چرا یهو اینجوری،شد

     • mohamadi
      mohamadi گفته:

      شما اگردسترسی پیدا کردی اطلاعات رو خارج کن ، شنبه هارد رو بیار مجموعه مشکل رو برطرف کنیم .

 2. علی کریمی
  علی کریمی گفته:

  جناب من هارد رو به گوشی وصل میکردم و استفاده میکردم. عصر هم متصل کردم و بعد که خارج کردم تا الان سمتش نرفتم. الان که هاردو وصل میکنم چراغ هارد روشن میشه ولی در گوشی هیچ علائمی دیده نمیشه و بعد از چند دقیقه هم چراغ خاموش میشه

  پاسخ
  • علی کریمی
   علی کریمی گفته:

   یعنی به لپ‌تاپ وصل میشه و مشکلی نداره؟ اصلا مشکلش چی میتونه باشه. به یکباره و خود به خود مشکلی پیش میاد؟ کاری باهاش نداشتم اصلا‌.

   پاسخ
   • mohamadi
    mohamadi گفته:

    ممکنه بخاطر نوسان این اتفاق براش افتاده باشه ، یا اینکه بدون قطع کردن کابل روجداکردی ، در هرصورت دلایل زیادی باعث یروز این اتفاق میشه ، شمام به لپ تاپ وصل کن، اگر اطلاعات رو دید فورا بکاپ بگیر، در غیر این صورت باید بیاری تا واستون ریکاوری کنیم .

    پاسخ
    • علی کریمی
     علی کریمی گفته:

     ممکنه فردا که به گوشی وصل کنم متصل بشه و مشکل رفع بشه؟ یا مشکل جدی به شمار میره؟ چون من تازه ریکاوریش کردم و اصلا نمیتونست دلیلی برای خرابی داشته باشه

     پاسخ
     • mohamadi
      mohamadi گفته:

      ریکاوری دلیلبر خراب نشدن نیست ، احتمالا بخاطر همون ریکاوریه ، در هر صورت در اولین فرصت اطلاعات رو از هاردت خارج کن .

 3. علی کریمی
  علی کریمی گفته:

  امید زیادی به هارد هست دیگه؟ بعدشم من فضایی ندارم که اطلاعات رو خالی کنم ۵۰۰ گیگ حافظه میخواد که ندارم اصلا. نمیدونم چیکار باید بکنم. هارد هم چیزی نیست که الکی خراب بشه. اعصابم خورده کلی عکس خانوادگی توی هارد دارم که مهم هستن

  پاسخ
  • mohamadi
   mohamadi گفته:

   هارد ساده تر ازین حرفا خراب میشه ، امید به خدا انشاالله مشکلتون برطرف میشه . شنبه تشریف بیارید .

   پاسخ
 4. علی کریمی
  علی کریمی گفته:

  شما تهران هستید؟ من اصفهانم و اصلا نمیتونم جایی برم. چیکار باید بکنم. از راه دور نمیشه کاری کرد؟ باید هارد باز بشه؟ چیکار بکنم من؟

  پاسخ
 5. رضا
  رضا گفته:

  درود
  یک هارد 5tera seagate دارم از 1 متر افتاد دیگه سیستم نمیشناسه درست بشه که بشه ازش استفاده کرد بهتر جراحی هارد هزینه اش تا چند تموم میشه پس از جراحی هارد هارد هیچ راهی نداره قابل استفاده بشه
  سپاس

  پاسخ
  • mohamadi
   mohamadi گفته:

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   دوست عزیز برای جراحی هارددیسک شما ابتدا باید هارد دیسک تست بشه و ایراد سخت افزاری دقیق مشخص بشه ، پس از آن باید دنبال هارددیسک مشابه با هارد خودتون تهیه کنید که معمولا این مورد داخل آرشیو مجموعه پیدا میشه ، بعد از انجام جراحی و پایان رفع ایراد ، باید هارددیسک شما ریکاوری شود و اطلاعاتتان بازیابی شود ، احتمال ریکاوری اطلاعاتتان پس از جراحی هارددیسک تا 70% وجود داره و 30% هم احتمال نشدنش هست ، برای کسب اطلاعات بیشتر هم میتونید با مشاورین ما تماس برقرار کنید و از آنان راهنمایی بگیرید .

   پاسخ
 6. sghl
  sghl گفته:

  سلام

  هارد سیگیت مدل ST2000DM001 PN:1CH164-510 SN:W1E فریمورش پریده، با پروگرامر یه رام دیگه پروگرام شده فقط میخوام بدونم شما میتونید این هارد رو احیا کنید؟ یا حداقل اطلاعاتش رو ریکاوری کنید؟

  پاسخ
  • dgtj
   dgtj گفته:

   لازم به ذکر هست که مشکل اولیه این هارد این بود که همه چی بدرستی کار میکرد و هیچ صدایی نمیداد منتها توی بایوس و کامپیوتر هارد شناسایی نمیشد.

   پاسخ
  • mohamadi
   mohamadi گفته:

   سلام
   باید هارد دیسک رو بیارید تست کنیم ، تست در مجموعه رایگان است ، بعد از اون بهتون اطلاع میدم که میشه این اطلاعات هارد دیسک رو بازیابی کنیم یا خیر . اینکه میگید هارد دیسک با پروگرامر یه رام دیگه پروگرام شده کار رو ممکنه خراب کنه . در هر صورت باید هارد دیسک تست بشه .

   پاسخ
 7. Pedram
  Pedram گفته:

  سلام خسته نباشید
  عزیز ی هارد اینترنال 500گیگ وسترن دیجیتال دارم ک یهو از کار افتاد
  وقتی وصل میکنم پارتیشنی نمیاد.
  تو قسمت Disk Managment ک میرم شناسایی میکنه ی پنجره باز میشه ب اسم Initialize Disk و 2حالت داره MBR و GPT
  هرکدومو انتخاب میکنم ارور Incorrect Function میده.
  اطلاعات داخل هارد واسم مهم نیست
  میخواستم بدونم مشکل از چیه ؟ قابل تعمیر هست ؟ حدودا چقد هزینش میشه ؟
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • mohamadi
   mohamadi گفته:

   سلام
   بعله قابل تعمير هست ولي بايد با دستگاه تعمير بشه ،‌ دليل بروز اين اتفاق ميتونه بسيارزياد از جمله وجود بدسكتور در سكتور ها و خرابي فرموير و يا موارد ديگه اي باشه . قيمت تعمير هارد ديسك ها بنابه نرخ اتحاديه معمولا 1/3 قيمت خود هارد ديسك هست ولي در اين مجموعه از همان قيمت اتحاديه هم كمتر براي تعمير هزينه بردار ميشه . در ضمن اگر بر اساس تست ،‌هارد ديسك صلاحيت تعمير نداشته باشد و اطلاعات رو به خوبي درون خود ذخيره سازي نكند ،‌بهتون ميگيم كه اين هارد ارزش تعمير ندارد . بايد بدانيد كه هزينه تست در اين مجموعه رايگان هست و در صورت تمايل و اظهار نظر مثبت در مورد هزينه هارد ديسك شما مورد تعمير قرار ميگيرد .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *