با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

صدای ناهنجار هارد دیسک

صدای ناهنجار هارد دیسک

– صدای ناهنجار هارد دیسک

انتشار صدای غیر عادی از هارد دیسک ، معمولا در پی ضربه خوردن و یا تکان خوردن صورت می گیرد و خبر از نابودی هارد درایو شما و تمامی اطلاعات درون آن دارد . این مشکل بیشتر شامل هاردهای اکسترنال می شود زیرا هاردهای اکسترنال در مقایسه با هاردهای اینترنال بیشتر در معرض آسیب دیدگی و ضربه خوردن قرار می گیرند چرا که قابلیت حمل و جابه جایی بالایی را از آن خود کرده اند .

– صداهای غیرعادی هارد دیسک

شنیده شدن هرگونه صدای نامتعارفی نظیر صدای تق تق ، صدای قیژقیژ ، صدای کلیک کلیک ، صدای خرخر، صدای خراشیده شدن دو فلز بر روی هم طی مدت زمانی بیش از چند ثانیه و به صورت مکرر ، همان صدای غیر عادی است که نشان دهنده نقص هارد دیسک شما می باشد و شما باید از این قضیه بسیار نگران باشید .

بیشتر مطالعه کنید : انواع خرابی هارد دیسک

– علت مهم و مؤثر در ایجاد هرگونه صدای غیرعادی

شایع ترین عامل مؤثر در ایجاد صدای غیر عادی در هارد دیسک ، مشکل فیزیکالی می باشد . رفع این نقص در هارد دیسک های ضربه خورده نسبت به سایر مشکلات به وجود آمده بسیار یپچیده تر می باشد و نیازمند به زمان و دقت بیشتری است . درصورت بالا بودن شدت مشکل فیزیکالی هارد دیسک مورد نظر ، جراحی هارد دیسک ، مناسب ترین و بهترین راه ممکن برای ریکاوری هارد آسیب دیده می باشد . تیم تخصصی مجموعه آلفا به واسطه ی به روزترین تجهیزات جراحی هارد دیسک و تجارب علمی و فنی خود قادر به تعمیر هارد دیسک شما بوده و اطلاعات شما کاربران عزیز را از هارد دیسک با شرایط ذکر شده بازیابی خواهد کرد .

بیشتر مطالعه کنید : جراحی هارد دیسک

عوامل تاثیر گزار در ایجاد صدای غیر عادی در هارد

– دیگر عوامل تأثیرگذار در ایجاد صدای غیر عادی هارد

لازم به ذکر است بدانید که شنیدن صدای غیرعادی از هارد دیسک همیشه به معنای مشکل فیزیکالی دستگاه شما نمی باشد . دلایل متعددی دراین امر ایفای نقش می کنند که شامل :

. خرابی فریم ور

. خرابی برد

. خرابی هد هارد

. خرابی موتور اسپیندل هارد

. ضخامت پلترها

. سرعت چرخش

. نوسانات ولتاژی

. گاز موجود دردرون هارد دیسک

. نوع تکنولوژی بکار رفته در هد پارک

. طراحی جعبه ( باکس ) هارد دیسک

. جنس و کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت و … می باشد .

بیشتر بدانید : معرفی تمام اجزای هارد دیسک

– نکات قابل توجه به هنگام شنیدن صدای غیرعادی هارد دیسک

توجه داشته باشید که در صورت شنیدن صدای غیرعادی از هارد دیسک ، از دستکاری دستگاه و یا روشن گذاشتن آن اجتناب کنید چرا که این عملکرد در ایجاد مشکل فیزیکالی نقش به سزایی دارد و خرابی سطح پلاتر و نابودی اطلاعات را به دنبال خواهد داشت . همچنین از اقدام به بازکردن هارد دیسک جدا خودداری فرمایید و در اسرع وقت به متخصصین فعال در این عرصه مراجعه فرمایید . به یاد داشته باشید در شرایطی که علت ایجاد صدای غیر عادی ، خرابی هد باشد ، تعویض هد هارد و دیگر قطعات سخت افزاری دستگاه مورد نظر ، در فضای مجهز و تخصصی مجموعه آلفا توسط نیروی های با تجربه و متخصص آن با دانش و آگاهی کافی صورت خواهد گرفت زیرا با در نظر گرفتن حساسیت بالای هارد دیسک در مقابل هرگونه ناخالصی و گرد و غباری ، امکان آسیب دیدگی شدید به وجود می آید . در صورت اهمیت اطلاعات موجود در هارد دسیک خود ، شانس بازیابی مجدد آنان را از دست ندهید و تنها با رعایت نکات ذکر شده ، بر نگرانی خود غلبه کنید .

در نظر داشته باشید که برای حفاظت از اطلاعات خود به صورت دائم می توانید یک نسخه ی پشتیبان از آن ها را بر روی یک حافظه ی ابری یا یک هارد دیسک دیگر تهیه کنید و امنیت اطلاعات خود را تضمین کنید .

بیشتر مطالعه کنید : روش های بازیابی اطلاعات هارد دیسک

– مرکز بازگردانی اطلاعات

نگران نباشید و بدانید که در مواردی امکان دائمی تعمیر هارد دیسک هم وجود دارد . مجموعه آلفا به واسطه همکاری با زبده ترین مهندسان این حوزه و بکارگیری مجهزترین ابزار آلات بازیابی اطلاعات و ارائه ی کامل خدمات مرتبط ، در جهت رفع این عیب و نقص ها و جلب رضایت شما عزیزان تمام توان ، علوم و تجهیزات خود را بکار گرفته تا آسودگی خاطر شما را در حین این مشکلات فراهم سازد .

بیشتر بدانید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *