با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

ریکاوری اطلاعات هارد دیسک
ریکاوری اطلاعات هارد دیسک

با توجه به برخورد کاربران با رایج ترین مشکل در زمینه شیوه ریکاوری و بازیابی داده های از دست رفته، کارشناسان ما در مجموعه ی آلفا اقدام به تدوین و نگارش مقاله ای نسبتا جامع از طریق به اشتراک گذاشتن دانش فنی خویش در زمینه ریکاوری اطلاعات هارد دیسک نموده‌اند. در صورتی که شما نیز پرسشی در این خصوص دارید می‌توانید با مطالعه این مقاله، اطلاعات را مشاهده و از آنها جهت رفع عیوب ایجاد شده در دستگاه خود استفاده نمایید. در این مقاله، مطالبی در ارتباط با انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری هارد، عوامل مؤثر در بروز انواع مشکلات در هارد دیسک، روش های مرسوم در ریکاوری اطلاعات، جراحی هارد و مواردی از این دست وجود دارد. مقاله ریکاوی اطلاعات هارد دیسک ما را بخوانید و آن‌ را با دیگر همکاران و دوستان خویش به اشتراک بگذارید.

بيشتر بدانيد : بازیابی اطلاعات هارد دیسک توشیبا

مشکلات فیزیکی یا فیزیکالی

این مشکلات بخش سخت افزاری هارد دیسک را در بر میگیرد و تنها فیزیک هارد را تهدید می کند. نظر کارشناسان کانون آلفا، بر این است که مشکلات فیزیکی، خطری جدی برای هارد دیسک مورد نظر و به خصوص اطلاعات آن محسوب می شود؛ زیرا در صورت بروز مشکلات فیزیکالی، هارد شما به کلی از بین می رود و در پی آن، احتمال ریکاوری اطلاعات شما نیز کاهش می یابد. در چنین شرایطی، بهترین تصمیم درمورد هارد آسیب دیده، جراحی هارد می باشد تا امکان مرحله بازیابی اطلاعات هارد دیسک فراهم گردد که در این شرایط هم با توجه به میزان آسیب وارد شده، احتمال ریکاوری اطلاعات هارد کاهش می یابد.

شایان ذکر است که مجموعه آلفا تمامی مهارت خود را به کار گرفته تا درصد بازیابی اطلاعات هارد در این زمینه را افزایش دهد و تا کنون هم موفق به کسب نتایج خوبی شده است ولی در هر صورت شما باید از هارد و اطلاعات خود به خوبی محافظت کنید.

عواملی که سبب بروز مشکلات فیزیکالی می شود

-افتادن از ارتفاع.

– فرسایش اجزای داخلی هارد که به دنبال استفاده از هارد در شرایط نامطلوب به وجود می آید.

-ضربه خوردن هارد دیسک.

-آب خوردگی و خیس شدن هارد دیسک.

-نوسان برق.

و…

بيشتر بدانيد : چگونگی تعمیرات هارد لپ تاپ

مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری هارد دیسک
مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری هارد دیسک

مشکلات نرم افزاری در سیستم های ذخیره سازی اطلاعات وجود دارد که تحت عنوان لاجیکالی شناخته شده اند. اغلب این مشکلات به علت خرابی ماژول ها، بدسکتورگیری و مشکلات فرمویری پدید می آیند. بروز این مشکلات به عوامل متعددی بستگی دارد که از مهم ترین آنها می توان به عوامل نرم افزاری اشاره کرد. در برخی مواقع کاربر، در زمان اتصال هارد به سیستم و استفاده از آن، به طور ناگهانی آن را از سیستم جدا می کند. شایان ذکر است که در چنین شرایطی یکی از سکتورهای در حال فعالیت، خاموش می شود و اصطلاحا دچار مشکل می شود، به همین علت هارد دیسک این سکتور را به عنوان سکتور بد علامت گذاری می کند. توجه داشته باشید که این سکتور بد عامل اصلی خرابی سکتورهای سالم بوده و حتی از قابلیت مختل سازی یک قسمت از اطلاعات شما را نیز برخوردار است. به طور کلی، بدسکتور می تواند پیشرفت کند و به مرور زمان اطلاعات شما را از بین ببرد.

از دیگر مشکلات مهم هارد دیسک، عدم شناسایی و عدم دیتکت شدن آن در سیستم می باشد و این مشکل مانعی جهت دسترسی شما به اطلاعاتتان محسوب می شود. اغلب هاردها به این مشکل دچار می شوند. در چند سال گذشته هیچ راه حلی برای رفع این مشکل وجود نداشت و از آنجایی که این رخداد، یک مشکل جدی محسوب می شد، مهندسین در جای جای جهان شروع به انجام فعالیت هایی در راستای رفع این مشکل کردند و در نهایت موفق به کشف راه حلی شدند و آن را به تکنسین های دیتا ریکاوری انتقال دادند تا این مشکل از بین برود. امروزه می توان گفت که تمام مشکلات هارد دیسک قابل حل است و دیگر جای هیچ گونه نگرانی نیست. اکنون شما را با انواع این مشکلات و نحوه ی بروز آن ها آشنا می کنیم .

بيشتر بدانيد : چرا هارد اکسترنال شناسایی نمیشود ؟؟

 

مشکلات هارد دیسک
مشکلات هارد دیسک

-داشتن نقص فرمویری در هارد

-بد سکتوری شدن هارد

-کند شدن هارد دیسک که می تواند دلایل زیادی مانند کهنگی هارد، پیری سکتور و … داشته باشد.

-خرابی و سوختن برد هارد دیسک

-دیتکت نشدن هارد

-کاهش سرعت کپی و بارگذاری مطالب که دلیل عمده این قضیه می تواند بدسکتور و یا مشکل لاجیکالی باشد.

-تولید صدای ناهجار توسط هارد دیسک

توجه داشته باشید که عدم کپی اطلاعات هم یکی از نشانه های ویروسی شدن هارد شما کاربران گرامی است که در ادامه مطلب ریکاوری اطلاعات هارد دیسک، در مورد تمامی موارد ذکر شده توضیح خواهیم داد.

صدای ناهنجار هارد دیسک

همانطور که می دانید هارد دیسک در زمان اتصال به سیستم و فعالیت خود، تقریبا صدایی تولید نمی کند و خیلی بی صدا عمل می کند. در بعضی از مواقع صدایی از هارد دیسک شنیده می شود که در پی آن مشکلاتی از جمله عدم شناسایی هارد و دیتکت نشدن هارد مشاهده می شود. این مشکل جزء مشکلات فیزیکی به شمار می رود که عمده ترین علت آن ضربه خوردن هارد می باشد و این اتفاق بیانگر یک آسیب فیزیکی به هارد دیسک می باشد. برای رفع این مشکل ابتدا باید مشکل فیزیکی هارد برطرف شود و و در اصطلاح هارد جراحی شود و پس از آن توسط دستگاه های قدرتمند ریکاوری، اطلاعات شما ریکاوری و بازیابی شود. در جراحی هارد، احتمال موفقیت بسته به شرایط هارد، کاهش می یابد وحتی ممکن است جراحی هارد با موفقیت روبه رو نشود ولی با این وجود جای نگرانی نیست چرا که مجموعه آلفا به کمک کارشناسان و مهندسین مجرب خود، با در دست داشتن به روزترین تجهیزات، موفق به ریکاوری اطلاعات هارد دیسک های بسیاری شده است.

بيشتر بدانيد : دلایل صدای ناهنجار هارد دیسک

خرابی و سوختن برد هارد
خرابی و سوختن برد هارد

برد هارد دیسک یک قطعه مهم در این ابزار ذخیره سازی اطلاعات به شمار می رود. چرا که ولتاژ رسانی به تمامی قسمت های هارد دیسک، وظیفه ی برد هارد دیسک می باشد و در صورت بروز کوچکترین اختلالی در این قسمت، هارد به خوبی فعالیت خود را انجام نمی دهد. عواملی که سبب خرابی برد هارد دیسک می شود عبارتند از ضربه خوردن، آسیب فیزیکالی، خیس شدن و… که به طور کلی، کاربرانی که از این ابزار ذخیره سازی اطلاعات استفاده می کنند باید به خوبی از آن مراقبت کنند تا اطلاعات مورد نظرشان به خطر نیوفتد. توجه داشته باشید که یک سری اطلاعات بر روی RAM که بر روی برد تعبیه شده است وجود دارد که اطلاعات مهمی می باشد. اگر برد هارد دیسک آسیبی ببیند، هارد شما دیگر روشن نخواهد شد و نمی توانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید از طرفی دیگر برای تعویض برد، باید یک برد مشابه با همان مشخصات پیدا کنید و سپس RAM را از روی برد سوخته جدا کرده و بر روی برد جدید تعبیه شود که این قضیه هم وقت گیر است و هم آزاردهنده. توجه داشته باشید که مجموعه آلفا با داشتن بانک انواع برد هارد و بانک انواع هارد دیسک می تواند به راحتی برد مشابه برد شما را پیدا کند ومشکل شما را برطرف کند.

نقص فرمویری در هارد

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، مشکلات فرمویری درهارد می تواند بنا بر دلایل مختلفی اعم از مشکلات فیزیکالی و یا لاجیکالی باشد. همچنین خرابی ماژول ها و بدسکتوری شدن دستگاه شما نیز می تواند منجر به آسیب به فرمویر مورد نظر گردد. در واقع فرمویر یک میان افزار است که وظایف مهمی در هارد بر عهده دارد که در صورت خراب شدن این قسمت شما در انجام کار با هاردتان با مشکل مواجه می شوید.

مشکلاتی که در صورت خرابی فرمویر با آن مواجه می شوید عبارتند از :

-عدم نمایش اطلاعات هارد شما در درایوها، فولدرها و پارتیشن ها.

-عدم نمایش هارد در ویندوز.

-عدم شناسایی هارد در Device Manager.

-عدم نمایش درایوها و پارتیشن ها.

برای اینکه شما بتوانید به اطلاعات درون پارتیشن و فولدر خود دسترسی داشته باشید، باید سه پروسه درست و صحیح صورت بگیرد. این سه پروسه شامل اجرا شدن فرمویر، شناسایی کامل Device Manager و نمایش اطلاعات مربوط به هارد دیسک در Disk management می باشد.

پس از رفع مشکلات سخت افزاری هارد دیسک باید به سراغ بازیابی اطلاعات برویم. بازیابی اطلاعات در این مجموعه با بهترین دستگاه های ریکاوری هارد و همچنین نرم افزارهای غیر رایگان تخصصی صورت می گیرد. این ابزارهای تخصصی هارد دیسک و نرم افزارهای غیر رایگان نیازمند مهارت خاصی می باشد، چرا که با کوچکترین اشتباهی ممکن است اطلاعات از بین برود و دیگر قابل بازیابی نباشد. به همین علت مهندسان مجموعه آلفا تمامی دوره های مربوط به این دستگاه ها و نرم افزارها را در خارج کشور گذرانده و با علم، مهارت و تجربه ی کافی اطلاعات شما کاربران گرامی را بازیابی می کنند.

توجه داشته باشید که در صورت بروز کوچکترین مشکلی در زمینه ی هارد دیسک، بدون هیچ گونه دستکاری، هارد خود را به مجموعه آلفا ارسال کنید و اجازه دهید این مجموعه مشکل شما را برطرف کند چرا که کوچکترین دستکاری و اشتباهی احتمال بازیابی اطلاعات شما را کاهش می دهد و حتی ممکن است اطلاعات شما به وسیله ی دستکاری شما و یا افراد نابلد از بین برود و دیگر قابل بازیابی و ریکاوری نباشد.

مجموعه آلفا با در دست داشتن بهترین و به روزترین تجهیزات ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد دیسک و همچنین مهندسانی با علوم و فنون بالا، می تواند آماده ی پاسخگویی برای رفع مشکل شما کاربران گرامی باشد. این مجموعه با هدف رفع مشکل و خدمات رسانی شروع به فعالیت کرده و هنوز هم پس از گذشت سالها به این هدف پایبند است و آماده ی ارائه ی بهترین خدمات به شماعزیزان است. فقط کافی است اعتماد کنید.

هدف آلفا جلب رضایت شماست …

بیشتر بدانید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *