با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد
ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد

یکی دیگر از بزرگ ترین خدمات مجموعه آلفا ، ریکاوری هارد می باشد . در واقع مشکلات هارد را می توان به دو بخش کلی : (مشکلات نرم افزاری ، مشکلات سخت افزاری) تقسیم بندی نمود و همچین راه حل برطرف کردن این مشکلات را هم نیز می توان به دو بخش تعمیر هارد و ریکاوری هارد تقسیم بندی کرد که در ادامه مطلب به طور مفصل راجع به این موارد برایتان توضیح خواهیم داد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی تعمیر هارد دیسک میتوانید به این لینک مراجعه کنید .

با ورود ابزار ذخیره سازی به نام هارد در ایران ، مردم به سمت این تکنولوژی سوق پیدا کردند و این وسیله ی ذخیره سازی اطلاعات نظر تمامی مردم را به خود جلب کرد و علاوه بر آن تمامی افرادی که کمی راجع به کامپیوتر اطلاع داشتند ، از این نوع وسیله خریداری کرده و در حیطه های مختلف از آن استفاده میکردند ، ولی هیچ کدام از آنها علم استفاده از این نوع وسیله ذخیره سازی اطلاعات را نداشتند و نمی دانستند که از این نوع وسیله باید چگونه نگهداری کنند به همین دلیل اکثراً کار آنها با مشکل مواجه می شد و اطلاعات ذخیره شده در هارد دیسک خود را به راحتی از دست میدادند .

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ، مردم در پی یافتن راه حل این مشکل به خارج از کشور سفر کرده و طی آموزش های مختلف ، اطلاعاتی راجع به این وسیله ذخیره سازی اطلاعات ، کسب کرده و این اطلاعات را در اختیار مردم قرار دادند و بدین صورت تکنولوژی به نام هارد فراگیر شد .

جالب است بدانید که مراکز زیادی برای رفع این مشکل بوجود آمده است که یکی از بزرگ ترین و بهترین آنان ، مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد آلفا می باشد .

متخصصین در حال فعالیت در این مجموعه هم از نظر علمی و هم از نظر تجربی دارای سطح بالایی از اطلاعات می باشند که این امر می تواند در رفع مشکل شما کاربران گرامی بسیار تأثیر گذار باشد و همچنین تمامی تجهیزات موجود در این مجموعه از بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات روز دنیا می باشد که تهیه کردن آنها بسیار مشکل و هزینه بردار بوده است ، ولی با وجود تمامی این مشکلات ، این مجموعه برای رفع مشکل شما کاربران عزیز آماده ارائه خدمت به بهترین شکل می باشد .

بیشتر بدانید : بازیابی اطلاعات هارددیسک DVR 

در ادامه این مطلب می خواهیم اطلاعاتی راجع به ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد و انواع آن برای شما کاربران عزیز مطالبی را ارائه بدهیم .

همانطور که در مطالب بالا گفته شد ، ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد دارای دو بخش می باشد :

ریکاوری هارد های با مشکل نرم افزاری

ریکاوری هارد های با مشکل نرم افزاری

در این نوع ریکاوری ، هارد ، بسته به تشخیص متخصصین مجموعه آلفا، هارد شما در مرحله تست قرار می گیرد. در این مرحله متخصصین آلفا روش های مختلفی را تست می کنند و هارد شما را زیر دستگاه های مختلف قرار می دهند.

این مجموعه با جواب نگرفتن از یک مرحله به سراغ مراحل دیگر می رود و راه های مختلف را تست می کند و مطمئن باشید تا جایی که به نتیجه نرسد دست از تلاش برنمی دارد، به همین دلیل دیگر نیازی به نگرانی برای از دست دادن اطلاعاتتان نمی باشد لازم به ذکر است که این مطالب زمانی صدق می کند که شما کاربران گرامی در زمان مواجه شدن با مشکل، بدون دستکاری کردن هاردتان را در اختیار مجموعه آلفا قرار دهید و مشکل را از آنی که هست بد تر نکنید، توجه داشته باشید که تست دستگاه های شما کاملاً رایگان می باشد، مگر در شرایط استثنایی. به ادامه ی مطلب ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد توجه فرمایید .

بیشتر بدانید : تعمیر و ریکاوری هارد وسترن WD 

بهتر است بدانید که هارد شما دراین مجموعه توسط نرم افزار های غیر رایگان و تخصصی تست می شود و در صورت یافته شدن علائم حیاتی، این عمل را با دستگاه های قوی ریکاوری، افزایش می دهد تا به نتیجه دلخواه برسد و ممکن است در طی این مراحل اطلاعات شما به طور کامل یا قسمتی از اطلاعاتتان ریکاوری شود و خیلی درصد کمی ممکن است که اطلاعات شما ریکاوری نشود. ممکن است تست هارد شما از 1 تا 3 روز زمان ببرد .

پس بهتر است شما کاربران گرامی درصورت بروز هرگونه مشکلی ، با مشاورین آلفا تماس برقرار کرده تا مشاورین ما شما را راهنمایی کرده و در صورت نیاز هاردتان را به این مجموعه ارسال کنید و یا به صورت حضوری هارد را به این مجموعه بیاورید تا متخصصین ما مشکل شما را برطرف کرده و حسن نیت خود را به شما ثابت کنند .

ریکاوری هارد با مشکل سخت افزاری

ریکاوری هارد با مشکل سخت افزاری

همانطور که درمطالب پیشین گفته شد، مشکلات فیزیکالی ، بسیار برای هارد و اطلاعات آن خطرناک هستند. در واقع می توان گفت که ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد با مشکل نرم افزاری بسیار راحت تر از ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد با مشکل سخت افزاری می باشد .

این نوع ریکاوری ارتباط مستقیم با سخت افزار هارد دارد ، چرا که ممکن است قسمتی  از سخت افزار هارد شما آسیب دیده باشد و در صورت برطرف نشدن ، مشکل ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد شما ، بهتر است بگوییم که اطلاعات درون این هارد دیگر ریکاوری نمی شود .

بیشتر بدانید : ریکاوری هارد سیگیت Seagate 

مشکلات سخت افزاری شامل : خرابی پلتر ، هد ، ARM HEAD  ، برد هارد و … می شود که ناشی از ضربه خوردن ، خیس شدن ، افتادگی از ارتفاع می باشد.

اگر شما درهنگام کار با هارد خود مواجه با صدای ناهنجاری مثل خش خش و تق تق و در کل صداهای نا هنجاری شدید ، فورا هارد خود را از سیستم جدا کرده و به یک مجموعه معتبر بفرستید چرا که ممکن است در غیر این صورت اطلاعات شما دیگر بازیابی نشود ، بهتر است به ادامه ی مطلب ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد توجه فرمایید .

نحوه ی بازیابی اطلاعات هارد

با طرز کار ما آشنا شوید

طریقه کار در این مرحله این گونه است که ابتدا باید مشکل سخت افزاری هارد به هر شکل ممکن برطرف شود و سپس مراحل نرم افزاری را پیش ببریم ، در صورت برطرف نشدن مشکل سخت افزاری اطلاعات در اختیار شما کاربران عزیز قرار نمی گیرد . از آنجایی که حساسیت سخت افزار هارد بسیار بالاست ممکن است که جراحی هارد جواب نداده و اطلاعات در اختیار شما قرار نگیرد ، پس بهتر است در نگهداری هارد خود کوشا باشید و به ادامه مطلب ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد توجه فرمائید.

بهتر است بدانید که مشکلات فیزیکی برای هارد شما مانند سرطان برای انسان است ، نمی توان قطعی گفت که مشکل رفع می شود ، ولی توجه داشته باشید که بیش از 70% هارد های ورودی یه این مجموعه با موفقیت مواجه می شوند و مهندسین ما تمامی تلاش خود را می کنند تا مشکل شما را برطرف کنند و جراحی هارد شما با موفقیت به پایان برسد .

در مجموعه آلفا با بهترین تجهیزات و بهترین نیرو های انسانی مشکل شما به خصوص ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد شما به بهترین شکل  برطرف می شود ، فقط کافیست یکبار اعتماد کنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست ….

بیشتر بدانید

8 پاسخ
  • mohamadi
   mohamadi گفته:

   سلام ، بعله ، در این مرکز تمامی حافظه های ذخیره سازی با بهترین دستگاه ها و بهترین مهندسین بازیابی می شوند ، برای هماهنگی با مشاورین ماتماس برقرار کنید .

   پاسخ
 1. Mohammad
  Mohammad گفته:

  سلام من يك هارد ديسك 1 ترابايت وسترن ديجيتال دارم كه تقريبا 100 گيگابايت اطلاعات روي اين هارد ديسك بوده . يك فيلم روي اين هارد ديسك رايت كردم و زدم به تلويزيون كه اين فيلم رو نگاه كنيم .پس ازينكه نگاه كرديم هارد دست نخورد و همونجا باقي موند . بعد از دوروز اومدم كه از هارد استفاده كنم ميبينم كه دستور فرمت ميده ، فرمت نكردم ولي الان به اطلاعاتم دسترسي ندارم ،‌ادرس سايت شما هم از يكي از آشنا ها گرفتم ميخواستم ببينم بايد چيكار كنم تا مشكلم برطرف بشه ؟؟

  پاسخ
  • mohamadi
   mohamadi گفته:

   سلام
   دوست عزيز توجه داشته باش كه اين اتفاق ممكنه هر از گاهي براي هارد ديسك ها رخ بده . يك لينك به شما ميدم و ميريد داخل اون لينك ،‌براي شما آموزشي گذاشتم كه طبق اون بريد جلو و فرمت فايل هارد ديسكتون رو به حالت اول برگردونيد . البته بايد بدانيد اگر سطح فرمت ابتدايي باشه ميتونيد با اموزشي كه بهتون ميدم مشكل رو رفع كنيد . در غير اين صورت هارد ديسكتون رو بايد براي ريكاوري اطلاعات و بازيابي اطلاعاتتون بياريد مجموعه تا با دستگاه هاي قوي ريكاوري ،‌اطلاعات شما را بازيابي كنيم و در اختيارتون قرار بديم . براي پرسش بيشتر همينجا پيغام بگذاريد .

   رفع مشكل ارور فرمت

   پاسخ
   • Mohammad
    Mohammad گفته:

    سلامي مجدد، بنده رفتم و طبق دستورات آموزش عمل كردم ، دستور درست بود و اجرا شد ولي در حين اجرا روي درصد هاي اخر گير كرد و ديگر فعاليت خودش رو انجام نداد ، چه كار كنم ؟؟

    پاسخ
    • mohamadi
     mohamadi گفته:

     سلام
     دوست عزیز شما یکبار دیگه این دستور رو پیاده سازی کن در صورتی که مشکل هارد دیسکتون رفع شد که چه خوب ، در صورتی که رفع نشد باید هارد دیسکتون رو بیارید مجموعه تا بتونیم برای شما عملیات ریکاوری رو انجام بدیم و اطلاعات از دست رفته شما رو بازیابی کنیم ،

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *