با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

ریکاوری دوربین دیجیتال

ریکاوری حافظه دوربین های دیجیتال

هدف مجموعه آلفا از ارائه ی مقاله ریکاوری حافظه دوربین های دیجیتال ، شرح دلایل و راه حل های مناسب برای ریکاوری دوربین های دیجیتال می باشد . آلفا و تیم مهندسی فعال در این کانون تمام قوای خود را بکارگرفته تا طی مقاله ای جامع و مفید شما را در جهت رفع مشکلاتتان راهنمایی  کند . بهتر است تا انتهای مقاله با ما هراه باشید .

دلایل به جود آمدن مشکل ریکاوری دوربین

فرمت شدن مموری کارت

برای مثال قبل از تخلیه فایلهای درون کارت حافظه ، ناخودآگاه  آن را فرمت کرده اید و یا هنگام اتصال کارت حافظه به رم ریدر با پیغام Format Disk مواجه شده اید . توجه داشته باشید که در چنین مواردی هیچ گاه بر روی گزینه فرمت کلیک نکنید زیرا در غیر این صورت برای همیشه اطلاعات روی حافظه شما از بین خواهد رفت . هنگام به وجود آمدن چنین اتفاقی حتما به یک فرد متخصص مراجعه کنید .

حذف کردن تصادفی فایلها

مورد بعدی که امکان دارد برای هر کاربری اتفاق بیفتد حذف کردن تصادفی فایل ها است . بازگردانی فایل های حذف شده معمولا کار آسانی است اما توجه داشته باشید که اگر فایلی را از روی هرگونه حافظه ذخیره سازی Delete کردید هرگز فایل جدیدی روی آن حافظه نریزید . در غیر این صورت فایل های جدید ، جایگزین فایل های حذف شده می شود و برای همیشه آنها را از بین می برد . به این حالت اصطلاحا Over Write می گویند . همچنین فایل های اور رایت شده به هیچ عنوان قابل بازگردانی نیستند .

بیشتر بدانید : بازیابی اطلاعات هارد دیسک DVR

memory card crash

خرابی کارت حافظه

خرابی کارت حافظه یکی از بیشترین مشکلاتی است که برای کاربران دوربین های عکاسی اتفاق می افتد . در بیشتر موارد مشکلات پیش آمده لاجیکال است و بدون نگرانی میتوان اطلاعات مموری معیوب را بازگردانی کرد اما مواردی هم پیش می آید که بخش سخت افزاری مموری دچار مشکل می شود که در این صورت ریسک عدم امکان بازیابی اطلاعات افزایش پیدا می کند .

خرابی فایل های MOV

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در بازیابی اطلاعات مموری های دوربین وجود دارد مربوط به فایل های ویدیویی با پسوند MOV است . فایل هایی که با این فرمت رکورد می شوند و پس از اینکه از روی کارت حافظه بازیابی می شوند دچار مشکل شده و به خوبی اجرا نمی شوند . هنگامی که  آن ها را با یک پخش کننده اجرا کنید می توانید یک صفحه سیاه را مشاهده کنید .

بیشتر بدانید : چگونگی ریکاوری اطلاعات دوربین فیلمبرداری

برای حفظ اطلاعات دوربین خود چه کنیم ؟؟

برای حفظ اطلاعات دوربین خود چه کنیم ؟؟

۱. قبل ازهربار استفاده ، کارت های حافظه خود را در دوربینی که قصد استفاده از آن را دارید فرمت کنید . با فرمت کردن ، سیستم فایل بر روی کارت بازسازی می شود و احتمال این که کارت حافظه ، تصاویری را که در آن ذخیره شده است را از بین ببرد کاهش می یابد .

۲. به خاطر داشته باشید که فرمت کردن ، تمام تصاویر کارت حافظه را پاک خواهد کرد و امکان ریکاوری آن را از بین می برد . قبل از فرمت کردن ، حتما بررسی کنید که تصاویر موجود بر روی حافظه دیگری ذخیره شده است .

۳. هنگامی که  در حال عکس برداری هستید تصاویر موجود بر روی حافظه را حتی اگر مورد استفاده قرار نمی گیرند پاک نکنید . حذف تصاویر در دوربین ، شانس پاک شدن تمامی تصاویر را در حافظه شما بالا می برد . اگر فکر می کنید که با کمبود حافظه روبه رو می شوید بهتر است یک کارت حافظه اضافه با خود همراه داشته باشید تا بتوانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید .

۴. کارت های حافظه خود را در یک محفظه پلاستیکی نگهداری کنید . اغلب اوقات در هنگام خریداری کارت حافظه به شما یه محافظ پلاستیکی نیز داده می شود اما اگر از تعداد زیادی حافظه استفاده می کنید بهتر است کیف کوچکی برای نگهداری همه آنها تهیه کنید تا محافظت و نگه داری از آن ها برای شما آسان تر شود . این کار باعث جلوگیری از نشستن گرد و غبار بر روی حافظه شما می شود .

۵. توجه داشته باشید قبل از خارج کردن کارت حافظه از دوربین دیجیتال ، دوربین خود را خاموش کنید . در برخی از موارد عدم انجام این کار می تواند باعث آسیب های الکتریکی شود .

بیشتر بدانید : چگونه از اطلاعات خود بکاپ بگیریم

کانون آلفا با هدف رفع مشکلات شما عزیزان در کم ترین زمان ، به وسیله ی به روزترین تجهیزات آماده ی ارائه ی بهترین خدمات می باشد ، کافیست اعتماد کنید . هدف آلفا جلب رضایت شما عزیزان است …

بیشتر بدانید