با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

ریکاوری هارد فرمت شده ریکاوری هارد فرمت شده

در ابتدا میخواهیم راجبه اینکه هارد چیست و چگونه عمل میکند ، در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم . بهتر است به ادامه ی مطلب ریکاوری هارد فرمت شده توجه فرمایید .

هارد قطعه ای از کامپیوتر است که تمامی اطلاعات سیستم عامل بر روی آن قرار دارد . این اطلاعات شامل عکس ، فیلم ، موزیک ، اطلاعات ویندوز و …می باشد . همچنین هارد دارای دو قسمت اصلی می باشد . این قسمت ها که به نام قسمت مکانیکی و برد هارد معروف می باشند ، تمامی فعالیت های ذخیره سازی و انتقال اطلاعات از روی هارد به نمایشگر را بر عهده دارند و در صورتی که هرکدام از این قسمت ها وظیفه ی خود را به خوبی انجام ندهند ، اطلاعات پردازش نمی شوند و شما نمیتوانید به اطلاعات تان دسترسی داشته باشید و یا در بعضی از مواقع ممکن است اطلاعات به دلایل مختلف از روی هارد پاک شوند که در آن صورت ، اطلاعات شما باید ریکاوری شود تا در دسترس شما قرار گیرد . به همین منظور نرم افزار های زیادی در بازار موجود است که میتواند مشکل ریکاوری شما را برطرف کند . البته توجه داشته باشید که بر حسب عمق مشکل از این نرم افزار ها استفاده میشود ، این بدان معنی است که بسته به مشکل شما برای ریکاوری اطلاعاتتان از نرم افزار ها ی مختلفی استفاده میشود و در مرحله ی آخر اگر که خیلی مشکل عمیق باشد از دستگاه هایی برای ریکاوری اطلاعات شما استفاده می شود . مجموعه ی آلفا با داشتن تجهیزات ریکاوری هارد و همچنین انواع نرم افزار های معتبر و فنی ، میتواند انواع مشکلات شما ، به خصوص مشکل ریکاوری هارد فرمت شده را برطرف کند .

بیشتر بدانید : ریکاوری حافظه رم ، فلش و دوربین چگونه است ؟؟؟

تقریبا 50% از هارد ها دارای مشکل نرم افزاری و 50% دیگر مشکلات سخت افزاری دارند . مشکلات سخت افزاری که از آنها به عنوان مشکلات فیزیکی نیز یاد می شود ، که دلایل عمده ی آن ضربه خوردن به هارد و قرار گرفتن در شرایط نامناسب می باشد .

مشکل فیزیکی برای هارد ، بسیار مشکل جدی است و درصد کمی احتمال بازگشت اطلاعات ، برای هارد هایی که دچار این مشکل می شوند وجود دارد . مجموعه ی آلفا از شما خواستار است که در صورت بروز هرگونه مشکل در هارد ، بدون دستکاری و رساندن آسیب بیشتر به هارد و اطلاعات درونش ، آن را به اعضای تیم آلفا بسپارید تا این اعضای ماهر و متخصص هارد شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر و همه و یا بخشی از اطلاعاتتان را در کمترین زمان و با کمترین هزینه برای شماکاربران گرامی ریکاوری کنند . بهتر است به ادامه ی مطلب ریکاوری هارد فرمت شده توجه فرمایید .

بیشتر بدانید : تعمیر هارد دیسک توشیبا Toshiba

ریکاوری هارد فرمت شده
توصیه مجموعه ی آلفا

بهتر است توجه داشته باشید که در صورت بروز کوچکترین مشکلی در هاردتان آن را دستکاری نکنید ، چرا که ممکن است صدمات جدی تری به هارد و اطلاعاتتان وارد کنید . در بعضی از مواقع دیده شده است که پس از فرمت شدن هارد و یا نابودی اطلاعات به هر دلیلی ، فرد دوباره از هارد خود استفاده کرده و اطلاعات جدیدی را بر روی آن رایت نموده است و بعد از آن هارد را برای ریکاوری به مجموعه ی ما ارسال نموده است . باید بدانید که اطلاعات بر روی سکتورهای هارد به صورت منظم جانشینی نمیشوند و این عمل به صورت پراکنده اتفاق می افتد و با رایت کردن اطلاعات جدید سکتور ها به صورت پراکنده پر می شوند و ممکن است که همان سکتور هایی که اطلاعات مهمی درونشان بوده ، اور رایت شوند و دیگر شما نتوانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید . پس بهتر است در صورت بروز کوچکترین مشکلی ، فورا هارد خود را به مجموعه ی آلفا ارسال کنید و اجازه دهید تا این مجموعه مشکل شما را برطرف سازد . در واقع برای اطلاعات خود ارزش قائل شوید و هاردتان که دارای اطلاعاتی درباره ی شماست را برای آزمایش به دست افراد ناشی و غیر متخصص واگزار نکنید . بهتر است به ادامه ی مطلب ریکاوری هارد فرمت شده توجه فرمایید .

ریکاوری هارد چیست ؟؟؟

به تکنیک بازگرداندن اطلاعات از دست رفته ی هارد ، ریکاوری هارد میگویند . ریکاوری هارد دارای انواع مختلفی می باشد که توسط ابزار ها و نرم افزار های مختلف صورت میگیرد که این ابزار ها و نرم افزار ها کاملا تخصصی می باشند .

ریکاوری هارد فرمت شده
نکاتی در مورد ریکاوری هارد های فرمت شده

  • هر زمانی که اطلاعات شما ناپدید شد ، بدون دستکاری از افراد متخصص کمک بگیرید .
  • اطلاعات ممکن است به هر دلیلی از جمله اشتباهات کاربر از بین برود .
  • از تجهیزات مجموعه ی نوزد نظر اطمینان حاصل فرمایید .
  • در صورت تغییر اسامی و کد فایل ها فورا هارد خود را به یک مجموعه ی معتبر بسپارید .
  • به هیچ وجه هارد خود را دستکاری نکنید .
  • به هیچ وجه اقدام به باز کردن هارد خود نکنید چراکه هارد بسیار حساس می باشد و ممکن است شما به آن اسیب وارد کنید .
  • عیب یابی درست ، در رفع مشکل هارد شما بسیار تاثیر گزار است .
  • اکثر مردم فکر میکنند که فقط برد هارد در معرض سوختگی و خرابی قرار میگیرد ، لازم به ذکر است که علاوه بر برد موتور UCM ، سیم پیچ HSL ، کابل های FPC و …. امکان سوختگی دارند و آسیب می بینند .
  • بهتر است هارد خود را با ویندوز پارتیشن بندی کنید .
  • در صورت رمز گذاشتن برای هارد خود ، به خصوص هارد های WD ، حتما پسوورد آن را در جایی نگه داری کنید ، چراکه با فراموش کردن رمز در اصل اطلاعات خود را از دست داده اید .

بیشتر بدانید : بازیابی اطلاعات حافظه دوربین Canon

مجموعه ی آلفا امیدوار است که مطلب ریکاوری هارد فرمت شده برای شما مفید باشد .

این نکات حاصل تجربه ی چند ساله ی مهندسان مجموعه ی آلفا می باشد و این مجموعه اطلاعات خود را در اختیار شما کاربران گرامی قرار می دهد تا شما اطلاعاتی در زمینه ی ریکاوری هارد فرمت شده کسب کنید . همچنین این مجموعه با داشتن بهترین و به روز ترین تجهیزات میتواند انواع مشکلات شما از جمله ریکاوری هارد فرمت شده را با کمترین هزینه و کمترین زمان برطرف سازد . فقط کافی است اعتماد کنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست ….

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها