با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

کمپانی هارددیسک سیگیت
کمپانی هارددیسک سیگیت

سیگیت شرکت تولیدکننده ی تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات است که جزئی از بزرگترین تولید کنندگان هارد دیسک در جهان نیز به حساب می آید . اکنون دفتر مرکزی این شرکت در دوبلین و ایرلند است و کمپانی هارددیسک سیگیت نقش بسیار مهم و کلیدی در توسعه و گسترش درایوهای هارد دیسک داشته و هم اکنون دارد .

در سال 1979 به تولید و عرضه ی فلاپی دیسک که نخستین وسیله ی ارزان و قابل حمل برای ذخیره سازی اطلاعات به حساب می آمد پرداخت .

در دهه ی 1980 جز اصلی ترین تولیدکننده های قطعات در بازار ریز رایانه ها به حساب می آمد . در سال 1980 اولین محصولات این شرکت درایوهای اس تی 506 با حجم 5 مگابایت تولید و عرضه کرد . در همان سال با منعقد کردن قرارداد برای تولید انبوه هارد دیسک برای کامپیوتر های IBM باعث گسترش و پیشرفت چشمگیر خود شد .

بیشتر بدانید : بازیابی اطلاعات این نوع هارد دیسک چگونه است ؟؟؟

کمپانی هارددیسک سیگیت

در سال 1983 وظیفه ی مدیریت خود را به میچل تحویل داد اما تا سال 1998 به سمت هیئت مدیره ی خود ادامه داد . سال 1985 فینیس کانر شرکت خود را ترک کرد و به تولید هارد های کوچک در شرکت تازه تأسیس خود پرداخت .

با خرید بخش های مختلف “کنترل دیتا کورپوریشن” که وظیفه ی ذخیرسازی اطلاعات را داشت ، در سال 1989 حق امتیاز تولید دیسک و کویل صوتی را بدست آورد . در سال 1993 توانست به رتبه ی اولین شرکت برای تولید 50 میلیون امین هارد درایو دست پیدا کند و در سال 1996 سهام شرکت کانر را به صورت کامل خریداری کرد .

بیشتر بدانید : همه چیز در مورد سیگیت باراکودا

در سال 2006 کل سهام شرکت مکستور به قیمت 5/1 میلیارد دلار توسط این شرکت خریداری شد و در همین سال آلن شوگرت از دنیا رفت و کمپانی سیگیت همچنان با قدرت به فعالیت خود ادامه داده و در حال حاضر یکی از بهترین کمپانی های تولید هارد دیسک در جهان می باشد .

مجموعه آلفا امیدوار است از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید .

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها