با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

تعمیر و ریکاوری هارد سیگیت Seagate
تعمیر و ریکاوری هارد سیگیت Seagate

یکی دیگر از برترین و بهترین برندهای تولید انواع هارد دیسک ، شرکت سیگیت می باشد . شرکت سیگیت یک شرکت آمریکایی است که در زمینه ی تولید تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات مشغول به فعالیت است و به عنوان بزرگترین تولید کننده ی هارد دیسک در جهان شناخته می شود .

این شرکت هاردهایی در انواع 2.5 ، 3.5 و…تولید می کند که عمده استفاده ی این هارد دیسک ها در کامپیوتر خانگی (PC) و لپ تاپ ها و DVR می باشد . همچنین این شرکت هاردهای اینترنال و اکسترنال را روانه ی بازار می کند و از آنجایی که هاردهای تولید شده توسط این شرکت کیفیت فوق العاده ای دارند ، نظر کاربران بسیاری را به خودشان جلب کرده است و بیشتر مردم سعی دارند این هارد دیسک را تهیه و از آنها استفاده کنند .

هارد دیسک های این شرکت دارای مشکلاتی میباشند که به دنبال استقبال بسیار خوب کاربران از هارد دیسک های سیگیت ، تقاضا برای رفع این مشکل بالا رفت . به همین علت مجموعه آلفا تمامی تلاش خود را مبنی بر تعمیر و ریکاوری هارد سیگیت Seagate طی چند سالی قرار داد و و توانست به کمک مهندسان در حال فعالیت در این مجموعه ، راه حل عمده ی مشکلات را پیدا کرده و اطلاعات از دست رفته ی کاربران را به آنان بازگرداند .

در ادامه مطلب تعمیر و ریکاوری هارد سیگیت Seagate می خواهیم اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم . بهتر است با ما همراه باشید .

بیشتر بدانید : تعمیر و ریکاوری هارد دیسک وسترن دیجیتال WD

همانطور که در مطالب پیش گفته شد ، مشکلات هارد دیسک را می توان به دو قسمت کلی تقسیم بندی کرد :

تعمیر و ریکاوری هارد سیگیت Seagate
1- مشکلات فیزیکی یا فیزیکالی

این مشکلات به سخت افزار هارد مربوط می شود و همانطور که از نامشان پیداست ، مشکلی است که به فیزیک هارد آسیب می رساند . از نظر مهندسان مجموعه آلفا ، این مشکلات برای هارد دیسک و به خصوص اطلاعات درون آن بسیار خطرناک است و اطلاعات شما را به صورت جدی تهدید می کند . چرا که در صورت بروز مشکل فیزیکالی برای هارد شما ، اطلاعات شما به کلی از بین می رود و احتمال ریکاوری اطلاعات شما کم می شود . پس از بروز این مشکل ، هارد شما باید جراحی شود تا مهندسان بتوانند هارد شما را وارد مرحله بازیابی اطلاعات کنند که در این صورت احتمال ریکاوری اطلاعاتتان 60% می باشد و آن به این معناست که اطلاعات شما 40% امکان دارد که بازیابی نشود .

بیشتر بدانید : تعمیر هارد دیسک 

لازم به ذکر است که مجموعه آلفا تمامی تمرکز خود را گذاشته تا درصد بازیابی اطلاعات در این زمینه را افزایش دهد و تا کنون هم به نتایج خوبی دست یافته است ولی در هر صورت شما باید از هارد و اطلاعات خود به خوبی محافظت کنید .

عواملی که سبب بروز مشکلات فیزیکالی می شوند

– ضربه خوردن هارد دیسک .

– آب خوردگی و خیس شدن هارد دیسک .

– افتادن از ارتفاع .

– استفاده کردن از هارد در شرایط نامطلوب که این سبب فرسایش اجزای داخلی هارد شما می شود .

– نوسان برق .

و…

که شما میتوانید با جلوگیری از بروز این اتفاق ، هارد دیسک خود و اطلاعات درون آن را بیمه کنید .

2- مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری

مشکلات نرم افزاری که در سیستم های ذخیره سازی اطلاعات با نام لاجیکالی معروف هستند ، اغلب به علت خرابی ماژول ها ، بدسکتورگیری و مشکلات فرمویری می باشند . بروز این مشکلات عوامل مختلفی دارند که از جمله ی مهمترین آنها می توان به عوامل نرم افزاری اشاره کرد . در بعضی از مواقع شما کاربران در هنگام اتصال هارد به سیستم یک دفعه آن را از سیستم جدا می کنید ، در این موقع یکی از سکتورهای در حال فعالیت ، خاموش می شود و به اصطلاح برایش مشکل به وجود می آید ، به همین علت هارد دیسک این سکتور را به عنوان سکتور بد علامت گذاری می کند . توجه داشته باشید که این سکتور بد میتواند سکتورهای سالم را خراب کند و حتی یک قسمت از اطلاعات شما را مختل کند . در کل ، بدسکتور می تواند پیشرفت کند و به مرور زمان اطلاعات شما را از بین ببرد .

توصیه ی آلفا به شما کاربران گرامی آن است که همیشه از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید و در صورت مشاهده ی کوچکترین مشکلی هارد خود را به این مجموعه ارسال کنید و اجازه دهید این مجموعه محافظ اطلاعات شما کاربران باشد .

برای مطالعه بیشتر : بازیابی اطلاعات انواع هارد دیسک

شرکت سیگیت هارد هایی با کارایی های مختلف به نام های هارد سیگیت باراکودا ، هارد سیگیت اسکای هاوک ، هارد سیگیت فایر کودا و … طراحی کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به به مطلب هرکدام مراجعه کنید .

تعمیر و ریکاوری هارد سیگیت Seagate
اکنون می خواهیم شما را با رایج ترین مشکلات هاردهای سیگیت آشنا کنیم :

– بدسکتوری شدن هارد که می تواند ناشی از ضربه خوردن و یا پیری سکتورها باشد .

– خرابی فرمویری هارد دیسک که ناشی از خرابی ماژول ها و به هم ریختگی برنامه ریزی دستگاه باشد ، که این مشکل در دسته ی مشکلات لاجیکالی یا نرم افزاری قرارمی گیرد .

– عدم نمایش پارتیشن ها ، فولدرها ، درایوها که می تواند دلایل زیادی داشته باشد که معمول ترین آنها بد سکتوری شدن هارد و ویا ضربه خوردن هارد می باشد .

– سوختن برد هارد دیسک که جزء مهم ترین مشکلات هارد دیسک ها می باشد و اغلب دلیل آن نوسان برق  است .

– تولید صدای ناهنجار توسط هارد دیسک را می توان از شاخه های ضربه خوردن هارد دانست .

– شناسایی نشدن هارد در بایوس هم می تواند دلایل زیادی داشته باشد که در ادامه ی مطلب تعمیر و ریکاوری هارد سیگیت Seagate بطور مفصل برایتان توضیح خواهیم داد .

– کند شدن هارد دیسک که می تواند دلایل زیادی مانند کهنگی هارد ، پیری سکتور و … داشته باشد .

– کاهش سرعت کپی و بارگذاری مطالب که دلیل عمده ی این قضیه می تواند بدسکتور و یا مشکل لاجیکالی  باشد .

کپی نشدن اطلاعات هم می تواند یکی از نشانه های ویروسی شدن هارد شما کاربران گرامی باشد .

توصیه ی آلفا به شما کاربران گرامی این است که اگر اطلاعاتتان برایتان مهم است ، از هارد دیسک خود نهایت مراقبت را به عمل آورید .

مشکلات دیگر هارد سیگیت

3- یکی دیگر از مشکلات هارد دیسک ، سوختن برد هارد دیسک است که عمدتا دلیل بروز این مشکل نوسان برق می باشد .برد یک قطعه مهم در هارد دیسک محسوب می شود که وظیفه ولتاژدهی به قسمت های مختلف هارد را بر عهده دارد و یک سری اطلاعات داخل RAM که بر روی برد تعبیه شده است وجود دارد که اطلاعات مهمی به شمار میروند . نتیجه می گیریم اگر برد هارد دیسک آسیبی ببیند ، هارد شما دیگر روشن نخواهد شد و شما نمی توانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه برد لپ تاپ اینجا کلیک کنید .

از طرفی دیگر برای تعویض برد ، باید یک برد مشابه با همان مشخصات پیدا کرده و سپس RAM را از روی برد سوخته جدا کرده و بر روی برد جدید تعبیه شود که این قضیه هم وقت گیر است و هم آزاردهنده .

توجه داشته باشید که مجموعه آلفا با داشتن بانک انواع برد هارد و بانک انواع هارد دیسک می تواند به راحتی برد مشابه به برد شما را پیدا کند و مشکل شما را برطرف کند .

پس از رفع مشکلات سخت افزاری هارد دیسک باید به سراغ بازیابی اطلاعات برویم . بازیابی اطلاعات در این مجموعه با بهترین دستگاه های ریکاوری هارد و همچنین نرم افزارهای غیر رایگان و تخصصی صورت میگیرد . این ابزارهای تخصصی هارد دیسک و نرم افزارهای غیر رایگان نیازمند مهارت خاصی می باشند ، چرا که با کوچکترین اشتباهی ممکن است اطلاعات از بین بروند و دیگر قابل بازیابی نباشند . به همین علت مهندسان مجموعه آلفا تمامی دوره های مربوط به این دستگاه ها و نرم افزارها را در خارج کشور گذرانده و با علم کافی، اطلاعات شما کاربران گرامی را بازیابی می کنند .

توجه داشته باشید که در صورت بروز کوچکترین مشکلی برای هارد شما ، بدون هیچ گونه دستکاری ، هارد خود را به مجموعه آلفا ارسال کنید و اجازه دهید این مجموعه مشکل شما را برطرف کند چرا که کوچکترین دستکاری و اشتباهی احتمال بازیابی اطلاعات شما را کاهش می دهد و حتی ممکن است اطلاعات شما به وسیله ی دستکاری شما و یا افراد نابلد از بین برود و دیگر قابل بازیابی و ریکاوری نباشد و در این صورت شما باید با اطلاعات خود خداحافظی کنید .

مجموعه ی آلفا

مجموعه آلفا با در دست داشتن بهترین و به روزترین تجهیزات ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد دیسک و همچنین مهندسانی با علوم و فنون بالا ، می تواند آماده ی پاسخگویی در زمینه ی رفع مشکل شما کاربران گرامی باشد . این مجموعه با هدف رفع مشکل و خدمات رسانی شروع به فعالیت کرده و هنوز هم پس از گذشت سالها به این هدف پایبند است و می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد و رضایت شما کاربران گرامی را کسب کند . فقط کافی است اعتماد کنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست …

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Reza
Reza
2 سال قبل

سلام میکنم . هارد سیگیت معمولا هر از چند دقیقه یک صدای (قِرچ) مانند میده ک دلیل خرابی این هارد نیست .اما راه حلی ک من واسش پیدا کردم این هست که نرم افزار
Hard Drive Inspector پرفشنال رو نصب کنید . هم انالیزور خوبیه .هم باعث میشه اون صدای مزاحم دیگه به گوشتون نرسه .اتوران هم هست و همیشه میره پایین صفحه دستکتاپ . امیدوارم به درد دوستان بخوره مطلبم

mohamadi
مدیر
پاسخ به  Reza
2 سال قبل

سلام
این هم روش خوبیه که شما کاربر عزیز در اختیار کاربران دیگه قرار دادید اطلاعاتتون رو ، ممنون از شما برای ارسال نظرتون ، ممنون میشم تو بحثای علمی دیدگاه ها شرکت کنید و اطلاعاتتون رو در اختیار کاربران قرار بدید قرار بدید .