با فشردن کلیک روبرو میتوانید ضمن کسب اطلاع دقیق در مورد مشکل هاردتان و روش های برطرف کردن آن مشکلات ، از هزینه های تعمیرات هارد ، ریکاوری اطلاعات هارد و جراحی هارد به طور دقیق اطلاع کسب کنید

تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA

یکی از مطرح ترین برند های تولید باکس هارد ، برند ADATA می باشد . همانطور که میدانید ، این شرکت مخصوص تولید باکس هارد می باشد و درون این باکس های هارد ، از هارد های دیگر شرکت ها استفاده می شود ولی به دلیل آنکه روی باکس های هارد ، برند ADATA حک شده است ، شما فکر میکنید که هارد تولید این برند می باشد و در خاطر شما با این برند می ماند . درون این باکس هارد ها از هارد های شرکت هایی مانند WD ، SEAGATE ، TOSHIBA و … استفاده می شود . به ادامه ی مطلب تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA توجه فرمایید .

بیشتر بدانید : بازیابی اطلاعات هارد دیسک فوجیتسو

باکس های تولیدی شرکت ADATA بسیار مقاوم و محکم می باشد ولی این قضیه زمانی صدق میکند که هاردی درون باکس وجود نداشته باشد . به طور کلی میتوان گفت که اگر کوچکترین ضربه ای به هارد وارد شود ، سبب آسیب رساندن به هارد و اطلاعات درون آن می شود که باکس های هارد فقط برای جلوگیری از آسیب های بسیار جزئی و سطحی می باشد ، آن هم برای اینکه چون هارد ها قابل حمل و نقل می باشند ، امکان ضربه خوردنشان بیشتر می شود و به همین دلیل از این باکس ها برای هارد هایی که به صورت اکسترنال کارایی دارند استفاده می شود .

این نوع هارد ها (هارد های ADATA ) به علت آنکه فقط به صورت ظاهری از یک برند می باشند و اصل قضیه چیز دیگریست ، بر اساس نوع هارد داخل باکس ، نحوه ی تعمیر آنان متفاوت است .

بیشتر بدانید : آیا هارد دیسک های اینترنال ریکاوری می شوند ؟؟

یک سری از مشکلات در تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA

_ خرابی و نقص در هارد های ADATA .

_ خرابی در برد تبدیل و برد اصلی هارد .

_ مشکلاتی که ناشی از صدای غیر معمول هارد می باشد .

در ادامه راجبه مشکلات هارد های ADATA توضیحات بیشتری ارائه میدهیم .

تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA خرابی و نقص در هارد های ای دیتا

همانطور که در موارد بالا اشاره شد ، درون باکس های ای دیتا از هارد های توشیبا ، سیگیت ، WD و … استفاده می شود . از خرابی های معمول این هارد ها میتوان به شناخته نشدن آنها در سیستم عامل اشاره کرد و یا اینکه در اثر ضربه خوردن و یا نوسان برق ، هارد از خود صداهایی تولید میکند که این صدا نشان دهنده ی خرابی هارد می باشد و ممکن است هارد دیگر تعمیر نشود و از آنجایی که برای ریکاوری اطلاعات ، ابتدا باید هارد تعمیر شود ، در آن صورت شما دیگر نمی توانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید . البته با وجود مجموعه ی آلفا جای هیچ نگرانی وجود ندارد ، چرا که این مجموعه با در دست داشتن بهترین تجهیزات و همچنینن داشتن اطلاعات کافی میتوان انواع مشکلات شما به خصوص مشکل هارد های ADATA را برطرف کند .

بیشتر بدانید : چرا هارد دیسک در سیستم شناسایی نمیشود ؟

خرابی در برد تبدیل

دلایل زیادی سبب خراب شدن برد تبدیل در هارد های ADATA می شوند . در بهترین شرایط ، نوسان برق باعث سوختن برد تبدیل و همچنین از کار افتادگی هارد شما می شود . در یک سری از مدل های هارد های ADATA ، اطلاعات به صورت کد هایی ذخیره می شود که در صورت خراب شدن برد تبدیل ، شما دیگر نمیتوانید به اطلاعات هارد خود دسترسی داشته باشید .

در بیشتر مواقع نوسان برق آسیب های جدی تری به هارد وارد می کند و حتی این آسیب ها می تواند به سوختن برد اصلی هارد ختم شود و مشکل جدی بوجود آورد . مجموعه ی آلفا به شما کاربران گرامی توصیه میکند ، زمانی که متوجه بوجود آمدن کوچکترین ایرادی در هارد خود شدید ، بدون هیچگونه دستکاری ، فورا هارد خود را به مجموعه ی آلفا ارسال کنید و اجاره دهید تا این مجموعه مشکل تعمیر و ریکاوری هارد شما را برطرف کند .

بهتر است به ادامه ی مطلب تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA توجه فرمایید .

صداهای غیر عادی هارد

به طور کلی میتوان گفت که این مشکل در بین تمامی هارد ها رایج است و تمامی کاربران از این مشکل رنج می برند . منشا اصلی و عمده ی بروز این مشکل ضربه خوردن می باشد ، چراکه ظرافت و حساسیت بالای هارد سبب شده است که در صورت اصابت کوچکترین چیزی و یا کوچکترین ضربه ای به هارد ، قطعات هارد کار خود را به درستی انجام ندهد و مشکل ساز شود و حتی ممکن است که تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA در این شرایط به خوبی صورت نگیرد و اطلاعات شما کاربران بازیابی نشود .

نوسان برق نیز می تواند موجب خرابی فیزیکی در هارد شما شود ، ولی عمده دلیل تولید صدا و خرابی فیزیکی هارد ، ضربه خوردن می باشد  .

بیشتر بدانید : صدای ناهنجار هارد دیسک

تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA
چند نکته ی مهم در نگه داری هارد های ای دیتا

_ قبلا از کشیدن هارد حتما آنرا در حالت SAFE MODE قرار دهید .

_ هارد خود را به جلوی کیس وصل نکنید (امکان ضربه خوردن وجود دارد ) .

_ جلوگیری از ضربه خوردن و تکان خوردن هارد .

بهتر است به ادامه ی مطلب تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA توجه فرمایید .

در کل باید گفت که تمامی آسیب های فیزیکی منجر به از بین رفتن اطلاعات و خرابی هارد شما میشود . بهتر است در نگه داری هارد خود بیشترین دقت را به خرج دهید ، زیرا ممکن است اطلاعات شما دیگر ریکاوری نشود . مجموعه ی آلفا امیدوار است با قرار دادن این مطالب و به اشتراک گذاشتن آنان ، علوم تجربی و اکتسابی خود را در اختیار مشتریان عزیز قرار داده تا اطلاعات آنان به صورت چشمگیری در زمینه ی تعمیر و ریکاوری هارد های ADATA افزایش پیدا کند . فقط کافی است اعتماد کنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست …

بیشتر بدانید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها